Єрмак про результати зустрічі у Давосі: «Зеленський не прийме замороженого конфлікту»
Джерело: “Суспільне”
14 січня голова Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що українська делегація в Давосі працює над п’ятьма пунктами української “формули миру”. Під час форуму союзники зокрема обговорили перспективи виведення російських військ, відновлення справедливості, екологічної безпеки, запобігання та відновлення війни, а також підтвердження закінчення війни.
На пресконференції після четвертої зустрічі радників з питань нацбезпеки щодо “формули миру” голова ОП акцентував, що президент “Володимир Зеленський і його команда ніколи не приймуть замороженого конфлікту”.
Це неприйнятно для українського суспільства, коли ти живеш у війні й лягаєш спати не впевнений, що прокинешся. Нас щодня атакують. Я не думаю про якісь фантазії. Після візиту Зеленського та делегації в США ми повернулися з позитивним відчуттям. Ми сподіваємось і віримо, що нарешті питання голосування за новий бюджет для підтримки України відбудеться, — заявив Єрмак.
Водночас посадовець запевнив, що партнери України не підштовхують її до територіальних поступок.
Він також додав, що цього року українські захисники не дозволили росіянам окупувати будь-яке конкретне місто чи містечко. Водночас голова ОП наголосив, що Україна продовжує складну боротьбу. Зокрема у ці секунди українські герої продовжують боротися в Авдіївці, поблизу Бахмута, “цього малого міста, назву якого люди у світі навіть не знають”.
Рік, мільярди, сотні тисяч російських військових, в’язні з “Вагнера”, тільки з якого 20 тисяч загинули поблизу Бахмута. Все-таки вони повністю не окупували це місто, в якому нема жодного вцілілого будинку.
За словами Єрмака, для України важливо, щоб усі країни з однаковими принципами долучилися до “формули миру”.
Звісно, ми запрошували Китай і ви знаєте, що на початку на рівні.. Тому що формула зараз існує на трьох рівнях — послів, радників і лідерів.Китай іноді бере участь на рівні послів і вони були в Джидді. На жаль, тут і в Мальті представника не було. Ми запрошували й продовжимо запрошувати. Для нас важливо, щоб Китай був за столом, — пояснив він.
Одначе, у Києві сподіваються, що Китай все ж візьме участь у переговорах щодо “формули” у майбутньому.
14 січня у Давосі 83 країни взяли участь у четвертій зустрічі радників з нацбезпеки стосовно української “Формули миру”.
Зауважимо, 11 жовтня 2022 року Зеленський озвучив лідерам G7 десять пунктів “формули” для подолання російської загрози:
- Радіаційна та ядерна безпека.
- Продовольча безпека.
- Енергетична безпека.
- Звільнення всіх полонених і депортованих.
- Виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку.
- Виведення російських військ і припинення бойових дій.
- Повернення справедливості.
- Протидія екоциду.
- Недопущення ескалації.
- Фіксація закінчення війни.
- Володимир Зеленський 16 січня особисто виступить на Всесвітньому економічному форумі (ВЕФ) у швейцарському місті Давос.
- Російські пропагандисти поширюють наратив, що українська делегація їде на Всесвітній економічний форум у Давос, щоб нібито “випрошувати у світового бізнесу нові воєнні кредити” в обмін на державні землі та активи.
- Заступник керівника Офісу Президента України Ігор Жовква повідомив, що все більше країн Латинської Америки, Африки та Азії долучаються до реалізації Формули миру та інших міжнародних ініціатив України.
- В Офісі президента України закликали Португалію сприяти у просуванні “Формули миру” на міжнародній арені, зокрема шляхом залучення країн Глобального Півдня.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.
Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.