Дохід Росії від експорту нафти досяг шестимісячного мінімуму, – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
За даними Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), доходи Росії від експорту нафти в грудні впали до шестимісячного мінімуму, оскільки зниження цін на нафту компенсувало найвищі закордонні потоки з минулої весни.
“Знижки на російську нафту зросли, а базові ціни на нафту знизилися”, – заявили в МЕА.
Попри те, що Росія збільшила свої потоки нафти за кордон до 7,8 мільйона барелів на день, що є найвищим показником з березня, доходи все одно знизились.
Зазначають, що доходи від видобутку та експорту нафти є ключовим джерелом коштів для бюджету РФ.
- В п’ятницю, 12 січня, під час ракетної атаки біля Ємену хусити помилково націлилися на танкер, що перевозив російську нафту.
- 2023 рік став для Росії другим роком рекордного буріння нафти, що є ще одним свідченням того, що санкції Заходу – малоефективні.
- Нафтова промисловість Росії, що спільно з газом забезпечує понад 20% російського ВВП і більш ніж половину всіх експортних доходів, опинилася у безпрецедентній залежності від Китаю та Індії.
У ніч на 18 листопада російські війська здійснили повторний ракетний обстріл міста Суми. Ворог поцілив по критичній інфраструктурі, повідомили у Сумській ОВА.
У Польщі, на базі одного з навчально-тренувальних центрів Збройних сил країни, склала Військову присягу на вірність українському народові перша група добровольців “Українського легіону”.
Глава МЗС Польща Радослав Сікорський та президент Литви Ґітанас Науседа першими з-поміж світових лідерів прокоментували та підтримали дозвіл США на використання зокрема далекобійних ракет ATACMS для ударів по території Росії.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 17 листопада. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж усієї лінії фронту зросла до 134.
Франція та Велика Британія після рішення США, також дозволили Україні бити ракетами Storm Shadow та SCALP вглиб території РФ.