Понад 20 країн створили артилерійську коаліцію для України

Джерело: DW

18 січня Франція, Німеччина та ще понад 20 країн створили у Парижі артилерійську коаліцію для надання військової допомоги Україні у відбитті повномасштабного вторгнення РФ.

Немає жодної альтернативи сучасній артилерії, ми повинні й надалі докладати зусиль для нарощування виробництва боєприпасів, — заявив міністр оборони України Рустем Умеров, який приєднався до учасників конференції з допомогою відеозв’язку.

Артилерійська коаліція, очолювана США та Францією, є частиною контактної групи “Рамштайн”.

Так, Франція оголосила про готовність профінансувати ще 12 гаубиць Caesar для України. Уряд у Парижі виділить для цього 50 млн євро, заявив міністр оборони країни Себастьян Лекорню. Нині на полі бою в Україні задіяно 49 таких гаубиць, ще шість замовлено. Окрім того, Франція може виробити ще близько 60 гаубиць за 250 млн доларів – “суму, яка цілком сумісна з різними бюджетами союзників”, – пояснив Лекорню.

Своєю чергою, президент Франції Емманюель Макрон 16 січня оголосив про намір укласти з Україною двосторонню угоду щодо нових постачань озброєнь. У лютому він планує привезти документ у Києві. Макрон також пообіцяв Україні ще 40 ракет SCALP та сотні снарядів.

Францію критикували через зниження постачання озброєння Україні. За даними Інституту світової економіки в Кілі, країна постачила Україні озброєнь на 1,7 млрд євро і так посідає 12 місце серед збройових донорів Києва. Натомість Німеччина здійснила постачання майже на 21 млрд євро і посідає друге місце після США.

Триває 1152-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 941 тисячу осіб.

Офіційні особи США розчаровані тим, що Росія відхиляє їхні пропозиції щодо припинення війни проти України. В адміністрації президента Дональда Трампа попередили, що той “втрачає терпіння” і може вийти із запропонованого ним же мирного процесу.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.