Сайт Мінагрополітики зазнав кібератаки
Джерело: Мінагрополітики
Офіційний сайт Міністерства аграрної політики та продовольства зазнав кібератаки. Внаслідок дій хакерів вебсторінка зазнала пошкоджень.
“Наразі нам потрібен певний час для відновлення роботи сайту. Новини про роботу міністерства та іншу актуальну інформацію ви можете дізнатися на офіційних сторінках у соцмережах”, – мовиться у повідомленні.
Зазначимо, що ще 25 січня газова компанія “Нафтогаз України” та ТОВ “Газорозподільні мережі України” стали жертвою кібератаки, спрямованої проти одного з їхніх дата-центрів. Роботу сервісів було відновлено 29 січня.
Ще зранку 25 січня стався технічний збій у роботі сайту відомства та системи “Шлях”. Щодо обмеження роботи повідомили у Державній службі з безпеки на транспорті (“Укртрансбезпека”).
Двома днями раніше у Львові житловий масив Сихів став жертвою внаслідок хакерської атаки на муніципальне підприємство “Львівтеплоенерго”, що призвело до припинення подачі гарячої води та опалення в цьому районі.
Ще 29 січня інформаційні ресурси Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими зазнали хакерської атаки. Цьому передувало те, що вдень 24 січня над Бєлгородською областю РФ впав військовий літак Іл-76. В українській розвідці підтвердили підготовку обміну військовополоненими. Водночас підтвердити інформацію про те, що на борту Іл-76 були полонені, українська сторона не підтверджує. Зазначається, що всі дані щодо цього перевіряються українськими спецслужбами.
- За даними української розвідки у Москві кібератаки зазнав провайдер, який забезпечував інтернетом держструктури РФ.
- Фахівці української організації Blackjack здійснили успішну кібератаку на російське державне підприємство, яке виконує усі будівельні підряди до міноборони РФ.
- Фахівці групи “BO Team” здійснили кібератаку проти далекосхідного науково-дослідного центру космічної гідрометеорології “Планета”, знищивши його базу даних.
- Кіберфахівців української розвідки знищили всю ІТ-інфраструктуру компанії IPL Consulting, яка спеціалізувалася на впровадженні інформаційних систем у російській промисловості.
Енергетики відновили роботу високовольтної повітряної лінії живлення, що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з енергосистемою України. Вона була пошкоджена через російські обстріли.
Британець зізнався, що здійснив підпал лондонського підприємства, пов’язаного з Україною, і що він отримав гроші від іноземної розвідки, ймовірно, російської.
Міністр закордонних справ Польщі, Радослав Сікорський, заявив, що застосування Росією нової балістичної ракети “Орєшнік” з одного боку — ескалація, а з іншого — вияв розпачу, бо Путін не може перемогти.
Росія найближчими днями може провести додаткові випробувальні запуски балістичних ракет “Орєшнік” або подібних до них, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
Уряд Швейцарії оголосив про заборону експортних поставок до польської компанії після того, як виявилося, що 645 000 малокаліберних набоїв швейцарського виробництва опинилися в Україні, що є порушенням швейцарського законодавства.