Зараз в Україні близько 200 компаній випускають дрони – Шмигаль

Джерело: Денис Шмигаль у Telegram

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що зараз в Україні близько 200 компаній випускають дрони, а позаминулого року їх було лише сім.

Крім того, за словами прем’єра, у 2023 році українські компанії виробили, а держава закупила в 100 разів більше безпілотників, ніж у 2022 році. Загалом Армія дронів дала старт розвитку не лише ринку БпЛА, а й усього defense-tech в Україні.

Денис Шмигаль зазначив, що ключове завдання держави – активізувати виробництво безпілотників, боєприпасів, іншої сучасної зброї та наситити нею Сили оборони.

“Президентом Володимиром Зеленським поставлена чітка ціль – цьогоріч випустити мільйон дронів для фронту. З огляду на ту базу й потенціал, який маємо сьогодні – це дуже реалістичне завдання. Уряд системно працює над тим, щоб українських дронів на фронті стало більше в рази”, – підкреслив очільник уряду.

Також він зауважив, що уряд робить ставку не лише на державні проєкти, але і на приватні компанії, на розвиток ринку озброєння.

“Коли 4 із 5 компаній в оборонному секторі – приватний бізнес, це дає ефективність, інновації, швидкість. За останні півтора року ми повністю змінили правила гри. Ухвалили близько 20 законів і нормативно-правових актів, які формують ринок озброєнь”, – зауважив прем’єр-міністр.

Крім того, за його словами, уряд спростив допуск БпЛА до експлуатації, скасував ПДВ та ввізне мито на комплектації для безпілотників, створив полігони для навчання пілотів та випробування нових видів дронів, спростив процедуру списання.

Міжнародне журі та World Press Photo перепросили за об’єднання в одну візуальну пару двох фоторобіт — “Підземний польовий шпиталь” Нанни Хайтманн та “По той бік окопів” Флоріана Бахмаєра.

Нардеп від “Слуги народу”, член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський поінформував, що Міністерство оборони розробило новий механізм ротації на фронті, котрий передбачає “кілька місяців відпочинку” після 90 днів безперервної служби та участі у бойових діях.

Адміністрація президента США Дональда Трампа дійшла висновку, що укласти мирну угоду щодо України найближчими місяцями не вдасться, підтвердили двоє американських посадовці. У зв’язку з цим Білий дім розробляє механізми тиску як на Москву, так і на Київ.

Україна надала США підтвердження ударів Росії по енергетичній інфраструктурі, що порушує домовленості про перемир’я, повідомив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 1 квітня. Від початку цієї доби відбулося 141 бойове зіткнення.