РФ втратила третину експорту бензину після ударів України по великих НПЗ

Джерело: The Moscow Times

Удари безпілотників, які у січні щонайменше шість разів атакували об’єкти нафтогазової інфраструктури Росії, вдарили по експорту великих нафтових компаній країни-агресорки.

За підсумками першого місяця 2024 року російські нафтовики скоротили вивезення за кордон бензину на 37%, звітувало міненерго РФ. Продаж дизельного пального — найбільшої статті експорту нафтопродуктів РФ — зменшилося на 23%. Скорочення експорту стало результатом “позапланових ремонтів” на нафтопереробних заводах.

У середині січня дрони атакували нафтовий термінал у Ленінградській області, що належить “Роснєфти” нафтобазу в Брянській області, а 21 січня завдали удару по терміналу “Новатека” в Усть-Лузі — одному з найбільших російських портів на Балтійському морі.

25 січня БПЛА вразили Туапсинський НПЗ “Роснєфти” – єдиний на чорноморському узбережжі Росії і входить до “десятки” найбільших у країні. На заводі, який щорічно переробляє майже 10 млн тонн нафти, згоріла вакуумна установка, через що виробництво довелося зупинити. Вранці 29 січня в Ярославлі безпілотник літакового типу впав на НПЗ “Славнефть-ЯНОС”.

Якщо атаки триватимуть із нинішньою інтенсивністю, “незручність може перетворитися на проблему”, наголосив науковий співробітник Фонду Карнегі Сергій Вакуленко. Він зазначив, що НПЗ “важливі для економіки та для ведення війни — автомобілі та вантажівки, трактори та комбайни, танки та кораблі, цивільні та військові літаки треба заправляти бензином, дизпальним та газом, а не сирою нафтою”.

Водночас через західні санкції ремонт обладнання, що вийшло з ладу в результаті атак, вимагатиме набагато більше часу і сил, що може підірвати здатність Росії забезпечувати свою армію та критично важливі галузі російської економіки.

Перший тунель для прикриття доріг від атак ворожих FPV-дронів звели на одному з найнебезпечніших напрямків – Оріхівській трасі, повідомив начальник Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров.

21-річний Артем Налято, якого дитиною всиновила італійська родина, загинув на війні проти росіян.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський у інтерв’ю The Washington Post закликав США та Європу посилити військову допомогу Києву. Він наголосив на терміновій необхідності постачання більшої кількості систем протиповітряної оборони та ракет, а також закликав до розробки і використання ракет більшої дальності для нанесення ударів по російських військових об’єктах.

Увечері 22 липня, під час виконання польотного завдання на винищувачі Mirage 2000, сталася відмова авіаційної техніки. Пілоту вдалося вчасно катапультуватися.

У ніч проти 22 липня російські війська атакували об’єкти української газової інфраструктури.