Перекладачка жестовою мовою нацвідбору Катерина Заботкіна стала зіркою соцмереж

Джерело: інформацію зібрали Букви

Перекладачка жестовою мовою Катерина Заботкіна, яка народилася у Кропивницькому, здобула популярність в соціальних мережах. Вона цього року працювала сурдоперекладачка на нацвідборі “Євробачення-2024”.

У цьому році фінал конкурсу вперше було супроводжено жестовою мовою задля забезпечення інклюзивності. Користувачам у соцмережах сподобалося, як Катерина Заботкіна передавала жестовою мовою не лише слова, а й звуки інструментів. У такий спосіб вона взяла на себе відповідальність за адаптацію пісень.

“Ще два роки тому ця мрія здавалась абсолютно космічною, майже нездійсненною. Нацвідбір тоді ніхто не перекладав, це було відсутнє, як опція, а у світі жестової мови я — самоучка”, — написала Заботкіна у соцмережах.

Жінка стала вивчати жестову мову з 16 років по відеоуроках.

“Пройшло майже 10 років. І ось вчора на студії, де відбувалася трансляція нацвідбору, я дивилась на маленький екранчик на режисерському моніторі, і бачила себе. І зрозуміла, що та маленька дівчинка, яка дивилась відеоуроки жестової мови у кімнаті і тренувалась перед дзеркалом щодня, дійшла до великої сцени українського Євробачення”, — додала вона.
Співачка Марія Бурмака написала , що її фаворитом стала сурдоперекладачка

“Дівчина, яка “співає” жестовою мовою! А можна, щоб вона поїхала?!”, – написала співачка.

Також блогерка та журналістка Тетяна Микитенко написала, що Заботкіна “запалює”. Зокрема хореограф з Кропивницького Єгор Похіленко поділився, що у дитинстві викладав у неї хореографію.

ДОВІДКОВО. 3 лютого, коли відкрилося голосування за пісню, яка представлятиме Україну на Євробаченні-2024, через перенавантаження відбувся збій в застосунку “Дія”.

Пізніше ведучий шоу Тімур Мірошніченко заявив, що результати Національного відбору на Євробачення-2024 оголосять 4 лютого. О 19:05 4 лютого лінії голосування Нацвідбору будуть закриті, а до цього за улюблену пісню можна буде проголосувати у застосунку “Дія”.

11 квітня відбулося 27-ме засідання України та її партнерів у форматі “Рамштайн”, за результатами якого були оголошені нові пакети військової допомоги.

Тімоті Снайдер, американський історик, зазначає, що Дональд Трамп має очевидні вразливості, які роблять США слабкими. Його дії ставлять американську економіку під загрозу через особисті проблеми, які він намагається приховати.

П’ятий президент України Петро Порошенко звернувся до голови Національного банку України Андрія Пишного у зв’язку із заявою НБУ про перевірку Міжнародного інвестиційного банку (МІБ).

Микита Крилов, український боєць напівважкої ваги, оголосив про зміну громадянства напередодні свого поєдинку в UFC проти Домініка Реєса. Він сподівається, що під час бою поруч з його ім’ям буде вивішено російський прапор: “Я пишаюся тим, що представляю Росію”.

Менше ніж через 48 годин після зустрічі з переговорником, відправленим Путіним до Вашингтона, Стів Віткофф, спеціальний посланник США, зустрівся з Трампом у Білому домі й передав важливе послання.