Адміністрація Байдена надіслала список реформ, які має провести Україна для отримання допомоги
Джерело: “Українська правда”
Заступник радника Білого дому з національної безпеки з питань міжнародної економіки Майк Пайл надіслав на адресу Координаційної платформи донорів лист із переліком реформ, котрі необхідно провести Україна для продовження надання їй військової допомоги з боку США.
За даними журналістів лист також був відправлений Кабміну та Офісу президента.
Зокрема у документі прописані зміни по пріоритетності їх впровадження: до трьох місяців, до шести місяців, один рік, 18 місяців.
Зміни стосуються функціонування Наглядових рад Державних підприємств, антикорупційних органів (САП, НАБУ, НАЗК), перезапуску Вищої ради правосуддя, загалом судової гілки влади.
Також вказаний пункт щодо поновлення декларування для посадовців та відкритий реєстр.
Водночас впродовж шести місяців Україна має збільшити кількості суддів у Вищому антикорупційного суду, провести реформу ВАС та ВСУ, а також створити Вищий адміністративний суд України.
Натомість протягом року Україна має забезпечити проведення нового конкурсу на посаду керівника Агентства з розшуку та менеджменту активів, перезапустити процедури оцінювання суддів, провести реформу КСУ. У цьому пункті міститься лібералізація тарифів на природний газ та електроенергію, посилення Рахункової палати та Державної аудиторської служби.
Тоді як за півтора року необхідно реорганізувати Бюро економічної безпеки, обмежити повноваження СБУ. Провести реформу Міністерства стратегічних галузей та промисловості та Укроборонпрому. Окрім цього, завершити реформу Офісу генпрокурора, запровадити прозорий відбір до Нацполіції. Забезпечити реформу митниці та Державної прикордонної служби.
Зауважимо США виділили Україні більше допомоги, ніж іншій країні світу. Загальний обсяг допомоги вже сягнув 66,2 млрд доларів.
Також 10 серпня президент США Джо Байден закликав Конгрес виділити ще 24 млрд доларів для допомоги Україні. Згодом стало відомо, що у США група консерваторів прагне переконати республіканців посилити підтримку України.
- Президент США Джо Байден на спільній пресконференції з Володимиром Зеленським заявив, що схвалив новий пакет підтримки для України.
- Державний секретар США Ентоні Блінкен оголосив про новий пакет допомоги Україні на понад один мільярд доларів.
- Міноборони Сполучених Штатів замовило в американської оборонної компанії Raytheon ракети середньої дальності “повітря-повітря” AMRAAM для України.
- 22 вересня федеральний уряд Канади оголосив про надання додаткової військової допомоги Україні на суму 482 мільйонів доларів протягом наступних кількох років.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.
Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї повідомив високопоставленому дипломату ЄС, що Китай не може прийняти поразки Росії у війні проти України, оскільки це дозволить США зосередитись виключно на Пекіні.
У четвер, 3 липня, Сили оборони України вдруге за тиждень успішно вдарили по командному пункту 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ. Також було уражено командний пункт 20-ї мотострілецької дивізії противника на тимчасово окупованій території Донецької області.
У п’ятницю, 4 липня, поблизу тимчасово окупованого селища Стрілкове на Херсонщині підірвався автомобіль Chevrolet Aveo. Внаслідок вибуху загинули троє військових із російського центру безпілотних систем “Барс-Сармат”.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.