Адміністрація Байдена надіслала список реформ, які має провести Україна для отримання допомоги

Джерело: “Українська правда

Заступник радника Білого дому з національної безпеки з питань міжнародної економіки Майк Пайл надіслав на адресу Координаційної платформи донорів лист із переліком реформ, котрі необхідно провести Україна для продовження надання їй військової допомоги з боку США.

За даними журналістів лист також був відправлений Кабміну та Офісу президента.

Зокрема у документі прописані зміни по пріоритетності їх впровадження: до трьох місяців, до шести місяців, один рік, 18 місяців.

Зміни стосуються функціонування Наглядових рад Державних підприємств, антикорупційних органів (САП, НАБУ, НАЗК), перезапуску Вищої ради правосуддя, загалом судової гілки влади.

Також вказаний пункт щодо поновлення декларування для посадовців та відкритий реєстр.

Водночас впродовж шести місяців Україна має збільшити кількості суддів у Вищому антикорупційного суду, провести реформу ВАС та ВСУ, а також створити Вищий адміністративний суд України.

Натомість протягом року Україна має забезпечити проведення нового конкурсу на посаду керівника Агентства з розшуку та менеджменту активів, перезапустити процедури оцінювання суддів, провести реформу КСУ. У цьому пункті міститься лібералізація тарифів на природний газ та електроенергію, посилення Рахункової палати та Державної аудиторської служби.

Тоді як за півтора року необхідно реорганізувати Бюро економічної безпеки, обмежити повноваження СБУ. Провести реформу Міністерства стратегічних галузей та промисловості та Укроборонпрому. Окрім цього, завершити реформу Офісу генпрокурора, запровадити прозорий відбір до Нацполіції. Забезпечити реформу митниці та Державної прикордонної служби.

Зауважимо США виділили Україні більше допомоги, ніж іншій країні світу. Загальний обсяг допомоги вже сягнув 66,2 млрд доларів.

Також 10 серпня президент США Джо Байден закликав Конгрес виділити ще 24 млрд доларів для допомоги Україні. Згодом стало відомо, що у США група консерваторів прагне переконати республіканців посилити підтримку України.

Україна адаптувала свої стратегії та озброєння у повномасштабній війні проти Росії й тепер сподівається на розширення використання безпілотників власного виробництва, попри те, що американська зброя залишається критично важливою.

Національна рада Австрії на засіданні одностайно проголосувала за резолюцію “Захист і допомога українським дітям”, спрямовану на захист та відновлення прав викрадених Росією українських дітей.

Правоохоронці викрили голову військово-лікарської комісії обласного центру мобілізації Буковини та його спільника на схемі з виготовлення фіктивних медичних документів для ухилення від військової служби. 

Оголошеного главою РФ Володимиром Путіним триденного перемир’я в Україні недостатньо, у Вашингтоні чекають на повноцінний мир, заявила речниця американського президента Каролін Лівітт.

28 квітня глава Херсонської ОВА Олександр Прокудін поінформував про повернення ще чотирьох дітей та підлітків з тимчасово окупованої Херсонщини у межах ініціативи Bring Kids Back UA.