Адміністрація Байдена надіслала список реформ, які має провести Україна для отримання допомоги

Джерело: “Українська правда

Заступник радника Білого дому з національної безпеки з питань міжнародної економіки Майк Пайл надіслав на адресу Координаційної платформи донорів лист із переліком реформ, котрі необхідно провести Україна для продовження надання їй військової допомоги з боку США.

За даними журналістів лист також був відправлений Кабміну та Офісу президента.

Зокрема у документі прописані зміни по пріоритетності їх впровадження: до трьох місяців, до шести місяців, один рік, 18 місяців.

Зміни стосуються функціонування Наглядових рад Державних підприємств, антикорупційних органів (САП, НАБУ, НАЗК), перезапуску Вищої ради правосуддя, загалом судової гілки влади.

Також вказаний пункт щодо поновлення декларування для посадовців та відкритий реєстр.

Водночас впродовж шести місяців Україна має збільшити кількості суддів у Вищому антикорупційного суду, провести реформу ВАС та ВСУ, а також створити Вищий адміністративний суд України.

Натомість протягом року Україна має забезпечити проведення нового конкурсу на посаду керівника Агентства з розшуку та менеджменту активів, перезапустити процедури оцінювання суддів, провести реформу КСУ. У цьому пункті міститься лібералізація тарифів на природний газ та електроенергію, посилення Рахункової палати та Державної аудиторської служби.

Тоді як за півтора року необхідно реорганізувати Бюро економічної безпеки, обмежити повноваження СБУ. Провести реформу Міністерства стратегічних галузей та промисловості та Укроборонпрому. Окрім цього, завершити реформу Офісу генпрокурора, запровадити прозорий відбір до Нацполіції. Забезпечити реформу митниці та Державної прикордонної служби.

Зауважимо США виділили Україні більше допомоги, ніж іншій країні світу. Загальний обсяг допомоги вже сягнув 66,2 млрд доларів.

Також 10 серпня президент США Джо Байден закликав Конгрес виділити ще 24 млрд доларів для допомоги Україні. Згодом стало відомо, що у США група консерваторів прагне переконати республіканців посилити підтримку України.

19 травня президент Володимир Зеленський заявив, що Київ спільно з союзниками розглядають можливість організації зустрічі високого рівня між Україною, Сполученими Штатами, країнами Європейського Союзу, Великою Британією та Росією в межах зусиль щодо припинення війни.

19 травня канцлер Німеччини Фрідріх Мерц повідомив, що після телефонної розмови Дональда Трампа з Володимиром Путіним, поставили до відомо главу Білого дому про намір посилити санкції проти Росії.

Колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен висловив занепокоєння стосовно затримки у підготовці до можливого розміщення європейських військ в Україні після досягнення режиму припинення вогню.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія та Україна розпочнуть переговори про перемир’я негайно, про умови сторони домовляться самостійно. У своїй заяві після телефонної розмови з лідером РФ Володимиром Путіним, глава Білого дому додав, що “тон і дух” розмови були відмінними.

Вже цього тижня ЄС запропонує міністрам фінансів країн G7 знизити нинішню граничну ціну на російську нафту у 60 доларів за барель у межах нового пакету санкцій проти Москви, поінформував єврокомісар з питань економіки Валдіс Домбровскіс.