Адміністрація Байдена оголосила додаткову безпекову допомогу Україні

Джерело: пресслужба Пентагону
26 жовтня Міністерство оборони США оголосило про додаткову безпекову допомогу для задоволення критичних потреб України у сфері безпеки та оборони. Пакет містить додаткові засоби протиповітряної оборони, артилерійські боєприпаси, протитанкову зброю та інше обладнання, щоб допомогти Україні протистояти повномасштабному вторгненню РФ, у боротьбі за свою незалежність і свободу.
Цього разу допомога у 150 мільйонів доларів містить:
- додаткові боєприпаси для NASAMS;
- ракети ППО AIM-9M;
- зенітні ракети Stinger;
- додаткові боєприпаси для HIMARS;
- артилерійські снаряди калібру 155 мм і 105 мм;
- ракети TOW;
- системи Javelin;
- понад 2 мільйони патронів до стрілецької зброї;
- прилади нічного бачення;
- підривні боєприпаси для розмінування;
- спорядження для холодної погоди;
- запасні частини, технічне обслуговування та інше допоміжне обладнання.
У Пентагону наголосили, що цей пакет допомоги у сфері безпеки є ще одним видимим сигналом незмінної відданості Сполучених Штатів підтримці українського народу на тлі російської агресії.
Також наголошується, що Сполучені Штати залишаються відданими співпраці з членами Альянсу та партнерами, аби забезпечити Україну можливостями для задоволення негайних потреб на полі бою.
Адміністрація Байдена закликає Конгрес виконати свої зобов’язання перед народом України, передавши додаткове фінансування, щоб гарантувати, що Україна продовжує мати те, що їй потрібно захищатися від жорстокої війни за вибором Росії. Безпекова допомога Україні – це розумна інвестиція в нашу національну безпеку, — зазначили у повідомленні.
Зауважимо, 20 жовтня Білий дім попросив у Конгресу майже 106 мільярдів доларів для фінансування безпеки України, Ізраїлю та США, але не запропонував жодної стратегії, як отримати кошти від Конгресу.
Нагадаємо, США виділили Україні більше допомоги, ніж іншій країні світу. Загальний обсяг допомоги вже сягнув 66,2 млрд доларів.
- 15 жовтня радник Білого дому з питань національної безпеки Джейк Салліван заявив, що адміністрація Джо Байдена сподівається просунути через Конгрес новий пакет озброєнь для Ізраїлю та України, вартість якого значно перевищуватиме 2 мільярди доларів.
- 6 вересня Державний секретар США Ентоні Блінкен під час анонсованого візиту до Києва оголосив про новий пакет допомоги Україні на понад один мільярд доларів.
- За даними The New York Times, США вже передали Києву близько 20 ракет ATACMS із касетними боєприпасами та дальністю близько 160 кілометрів.
- Фахівці ISW проаналізували, як ракети ATACMS вплинуть на російсько-українську війну.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.