Адміністрація Байдена працює над довгостроковою стратегією підтримки України – WP

Джерело: The Washington Post

За даними ЗМІ у Білому домі працюють новою стратегією довгострокової підтримки України у війні проти російського агресора. Однак у планах США не передбачаються вагомі успіхи України на полі бою у 2024 році.

Нова стратегія передбачатиме зосередження на тому, аби Україна могла протистояти новим атакам Росії, одночасно посилюючи бойову міць та економіку.

Новий план різко відрізнятиметься від минулорічного, коли до України сучасну військову техніку та навчених на Заході солдатів, в надії успішного контрнаступу. Ці зусилля зазнали невдачі насамперед тому, що війська РФ побудували міцну лінію захисту.

“Очевидно, що їм (ЗСУ – ред.) буде важко знову здійснити такий же серйозний поштовх на всіх ділянках фронту, як вони намагались зробити минулого року”, – сказав один з високопосадовців адміністрації Байдена.

Тому зараз план США полягає у тому, аби Україна утримувала зайняті на полі бою позиції та стала набагато сильнішою до кінця 2024 року.

План Сполучених Штатів – частина багатосторонніх зусиль майже 30 країн, які підтримують Україну та обіцяють довгострокову допомогу. Кожна з цих держав готує документ, у якому прописані її зобов’язання щодо України на майбутні роки.

Зокрема минулого тижня Велика Британія опублікувала свою 10-річну угоду Україною, у якій мовиться про морську безпеку, авіацію, ППО, артилерію та бронетехніку, а також фінансову підтримку.

Наступною країною, яка оголосить про зобов’язання може стати Франція.

Однак успіх цієї стратегії чи не найбільше залежатиме саме від США. Цієї весни Білий дім опублікує своє 10-річне зобов’язання щодо України, яке на цей час ще готується Держдепом. Однак, наголосили у виданні, це при умові, що Конгрес США все ж ухвалить запит Байдена щодо виділення допомоги Україні на 61 млрд доларів.

Офіційні особи США зазначили, що у документі буде гарантована підтримка короткострокових військових операцій та допомога у створенні української сили, яка стримуватиме агресію РФ.

Мовиться про конкретні програми та обіцянки, які допоможуть захистити, встановити та розширити промислову та експорту бази України. Також США допоможуть Україні у проведенні політичних реформ для інтеграції у західні інститути.

Дострокове зобов’язання також допоможу захистити майбутнє України навіть у тому випадку, якщо вибори президента США виграє Дональд Трамп.

В адміністрації Байдена уточнили, що стратегія США не означатиме, що українській армії доведеться цілий рік просто будувати лінію оборони.

“Продовжиться “обмін територіями” у невеликих населених пунктах з мінімальною стратегічною цінністю. Продовжаться ракетні та безпілотні атаки обох сторін, а також націлювання Росії на цивільну інфраструктуру України”, – зазначив один з посадовців.

Захід сподівається, що у 2024 році Україна не втратить території, а також хоче, аби ЗСУ продовжили тактику ударів по об’єктах військ РФ на великій відстані, що вже допомогло стримати Чорноморський флот РФ на території ТО Криму.

Президент України Володимир Зеленський публічно наполягає на тому, аби у 2024 році Україна продовжувала наступ. Водночас у приватних розмовах з американськими політиками він визнає, що без допомоги США здійснити прорив буде важко.

Американські політики кажуть, що очікують, що війна зрештою завершиться переговорами. Водночас вони не вірять, що президент РФ Володимир Путін готовий до перемовин у 2024 році, адже він очікує результату виборів президента США, сподіваючись на перемогу Трампа.

Довгострокова стратегія трансформації України для майбутнього бере свій початок у декларації підтримки G-7 минулого літа, в якій західні лідери пообіцяли створити стійкі військові сили, сумісні із Заходом, і зміцнити економічну стабільність і стійкість України.

У розмовах із законодавцями представники адміністрації Байдена наголосили, що лише близько половини із запитуваних 61 мільярда доларів спрямовано на нинішнє поле бою, а решта спрямована на те, щоб допомогти Україні створити безпечне майбутнє без масштабної західної допомоги.

За словами офіційних осіб США, які тісно брали участь у плануванні, документ США пишеться з урахуванням чотирьох етапів: боротьба, будівництво, відновлення та реформування.

Але оскільки розмови та планування майбутнього тривають, деякі прихильники України наполягають на тому, що Захід повинен найближчим часом надати Україні необхідне озброєння.

“Яку б стратегію ви не використовували, вам потрібна вся зброя, яку тільки можете придумати. Ви не можете виграти війну, дотримуючись поступового підходу крок за кроком. Ви повинні здивувати і перемогти свого супротивника”, — сказав колишній генсекретар НАТО Андерс Фог Расмуссен, щоб чинити тиск на законодавців-республіканців, аби вони схвалили фінансування України.

Російські війська посилюють атаки на українські міста, а Москва вже готує нову хвилю наступу на фронті. За інформацією видання BILD, посилаючись на джерела в російському Генштабі, Кремль отримав план масштабної наступальної операції, яку планують розпочати в другій половині літа.

Російські війська протягом доби обстрілювали Херсонський і Бериславський райони з артилерії, мінометів, реактивних систем залпового вогню та безпілотників. Під прицілом опинилася цивільна інфраструктура.

Кількість жертв повені в американському штаті Техас зросла до щонайменше 129 осіб, ще 166 людей залишаються зниклими безвісти.

За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.