Адміністраторку проросійських Telegram-каналів засудили до 10 років ув’язнення

Джерело: Офіс генпрокурора
Жінку з Харкова визнали винною у розповсюдженні антиукраїнських матеріалів. Суд призначив їй 10 років позбавлення волі.
Прокурори довели, що у січні 2023 року вона стала адміністраторкою кількох Telegram-каналів, де поширювала кремлівську пропаганду.
“У постах, розміщених жінкою, стверджувалось, що начебто саме українські військові обстрілюють житлові будинки мирних мешканців. Засуджена писала про мрії щодо якнайшвидшого “освобождения” Харкова, ідентифікувала його як “русский город”, вихваляла військовослужбовців РФ та називала Росію “матушкой”, – йдеться у повідомленні правоохоронців.
Харків’янка визнала свою провину на суді.
- Жінка, що під час повітряної тривоги у Києві вихваляла російські атаки, отримала підозру за виправдовування збройної агресії РФ проти України.
- У Куп’янському районі Харківщини затримано агента ФСБ РФ, який коригував ворожий вогонь по українських захисниках.
- Служба безпеки України затримала 10 ворожих агітаторів у Київській, Житомирській, Чернігівській та Вінницькій областях. Вони намагалися зірвати мобілізацію та виправдовували агресію Росії.
Посольство Росії у Швеції заявило про чергову “атаку” на дипмісію з використанням дрона. Згідно з офіційним повідомленням, 25 травня близько 3:40 ранку безпілотник пролетів над територією посольства та скинув ємність із фарбою перед головним входом.
Грузинській співак Ереклі Гецадзе під час концерту на музичному фестивалі Tbilisi Open Air викинув до сміттєвого бака російський триколор і справив на нього природну потребу. Глядачі підтримали музиканта схвальними вигуками та оплесками.
Засновник холдингу “Царьград”, російський бізнесмен Костянтин Малофєєв закликав владу РФ скасувати пенсії для громадян, народжених після 1995 року. На його думку, це спонукатиме молодь мати більше дітей, аби забезпечити себе у старості.
Нідерланди вже 26 травня передадуть до України останній з раніше погоджених винищувачів F-16, повідомив міністр оборони країни Рубен Брекельманс.
Як повідомляють The Washington Post, рішення адміністрації Дональда Трампа припинити тимчасовий захист від депортації для афганців, які втекли до США після захоплення влади в Афганістані талібами, викликало шквал критики з боку американських ветеранів війни та правозахисників. Вони називають цей крок “зрадою” і “насмішкою над реальністю”.