Агент РФ, який палив об’єкти Укрзалізниці й авто ЗСУ, отримав 15 років вʼязниці
Джерело: СБУ
До 15 років позбавлення волі засуджено агента РФ, який вчиняв диверсії на Дніпропетровщині. Зловмисник підпалював автомобілі Сил оборони та об’єкти Укрзалізниці на замовлення російських спецслужб.
Розслідування встановило, що завдання агресора виконував 32-річний місцевий безробітний, якого окупанти завербували через Телеграм-канал з пошуку “легких грошей”.
Восени 2024 року агент підпалив дві релейні шафи на залізниці, а також мультівен, що належав військовим.
Для вчинення злочинів чоловік виготовляв легкозаймисті суміші, а після підпалу фіксував загоряння на камеру для “звіту” російським спецслужбістам.
Співробітники СБУ затримали зловмисника “на гарячому”, коли він намагався знищити ще одне службове авто ЗСУ в Дніпрі. У нього вилучили засоби для підпалу та мобільний телефон, через який він підтримував зв’язок із російськими кураторами.
На підставі доказів, зібраних слідчими Служби безпеки, агента визнано винним за трьома статтями Кримінального кодексу України: ч. 2 ст. 113 (диверсія, вчинена в умовах воєнного стану); ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ в особливий період); ч. 2 ст. 194 (умисне пошкодження майна шляхом підпалу).
- 19-річного одесита, що коригував атаки РФ по Одесі та Житомиру, засудили до 15 років ув’язнення.
- Агентку ФСБ, яка діяла на Донеччині, засудили до 15 років ув’язнення з конфіскацією майна. Зловмисниця шпигувала за українською ППО.
- 56-річному російському шпигуну із Сум винесли вирок – 15 років ув’язнення з конфіскацією майна, крім житла.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.
Європейський парламент розглядає можливість пришвидшення відмови від російського газу на один рік, до січня 2027 року. Про це свідчать документи, з якими ознайомилося агентство Reuters.
Міністр оборони України Денис Шмигаль представив оновлений склад своєї команди.
Від початку 2025 року в Україні відбувається близько 15 кібератак щодня. Основним джерелом кібератак залишається Росія.
З 1 серпня Укрзалізниця вводить обов’язкову верифікацію через “Дія.Підпис” при купівлі та поверненні квитків на низку популярних поїздів, що викликало обурення серед частини пасажирів, які не мають застосунку.