Американські синоптики попередажють, що «погода Ель-Ніньйо» збережеться до лютого
Джерело: Xinhua
Згідно з прогнозом Національної метеорологічної служби США, Ель-Ніньйо (тимчасове потепління Тихого океану) у Північній півкулі триватиме з грудня 2023 року до лютого 2024-го з імовірністю понад 95%.
Як пояснили у виданні, Ель-Ніньйо та Ла-Нінья – кліматичні явища в Тихому океані, які можуть впливати на погоду по всьому світу. Під час Ель-Ніньйо пасати слабшають, і тепла морська вода відтісняється назад на схід, до західного узбережжя Америки.
“У липні температура поверхні води в екваторіальній частині Тихого океану була вищою за середній рівень, що свідчить про продовження явища Ель-Ніньйо”, – заявили в четвер у Національній метеорологічній службі.
При цьому, за словами метеорологів, поточна ситуація підвищує впевненість учених у “сильному” Ель-Ніньйо: з приблизною імовірністю дві третини температури повітря в листопаді-січні будуть вищими від середнього показника на 1,5 градуса Цельсія та більше.
Всесвітня метеорологічна організація у травні попереджала, що такі погодні умови можуть призвести до підвищення глобальної температури.
- По всьому світу фіксують температурні рекорди океану, що мають жахливі наслідки для здоров’я планети.
- На поверхні Середземного моря температура води підвищилася до рекордного рівня і становить 28,4 градуса за Цельсієм.
- Липень є найспекотнішим на планеті за всю історію спостережень – приблизно за 120 000 років.
- Вчені пояснюють, що повені, хвилі сильної спеки, лісові пожежі спричинені зміною клімату і такі природні катастрофи будуть посилюватись через нагрівання планети.
Президент Росії Володимир Путін спізнився на зустріч з главою Ірану Масудом Пезешкіаном, котрий приїхав до Москви з візитом 17 січня.
Дезінформаційна кампанія РФ спрямована на підтримку ультраправої партії “Альтернатива для Німеччини” (AfD) та дискредитацію провідних політичних сил напередодні виборів 23 лютого. Такого висновку дійшли експерти німецького аналітичного центру CeMAS.
Розвідувальні служби США та Європи схиляються до висновку, що пошкодження підводних кабелів у Балтійському морі є результатом випадкових обставин, а не навмисних дій з боку Росії.
Американська політична діячка та дипломатка Гілларі Клінтон не стримала справжніх емоцій під час промови президента США Дональд Трамп, коли він оголосив про намір перейменувати Мексиканську затоку на Американську.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 20 січня. З початку доби відбулося 151 бойове зіткнення.