Американські синоптики попередажють, що «погода Ель-Ніньйо» збережеться до лютого

Джерело: Xinhua

Згідно з прогнозом Національної метеорологічної служби США, Ель-Ніньйо (тимчасове потепління Тихого океану) у Північній півкулі триватиме з грудня 2023 року до лютого 2024-го з імовірністю понад 95%.

Як пояснили у виданні, Ель-Ніньйо та Ла-Нінья – кліматичні явища в Тихому океані, які можуть впливати на погоду по всьому світу. Під час Ель-Ніньйо пасати слабшають, і тепла морська вода відтісняється назад на схід, до західного узбережжя Америки.

“У липні температура поверхні води в екваторіальній частині Тихого океану була вищою за середній рівень, що свідчить про продовження явища Ель-Ніньйо”, – заявили в четвер у Національній метеорологічній службі.

При цьому, за словами метеорологів, поточна ситуація підвищує впевненість учених у “сильному” Ель-Ніньйо: з приблизною імовірністю дві третини температури повітря в листопаді-січні будуть вищими від середнього показника на 1,5 градуса Цельсія та більше.

Всесвітня метеорологічна організація у травні попереджала, що такі погодні умови можуть призвести до підвищення глобальної температури.

27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.

Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.

27 липня прем’єр-міністерка Юлія Свириденко розповіла, що у перший тиждень роботи оновленого складу Кабміну розглянули кілька важливих напрямків роботи, зокрема в економічній та оборонній галузі.

Одна з найвідоміших зірок нічного неба – червоний надгігант Бетельгейзе – ймовірно, має зоряного супутника. Це відкриття може пояснити давню загадку дивної зміни яскравості зірки, яка десятиліттями інтригувала науковців.

В багатьох регіонах України аграрії та місцеві мешканці фіксують спалахи перелітної сарани (Locusta migratoria). Комах стало настільки багато, що люди почали масово знищувати все, що на неї схоже.