Apple планує перенести виробництво iPhone, які продають у США, до Індії – FT

Джерело: Financial Times

Компанія Apple планує перенести збірку всіх iPhone, які продаються у США – а це понад 60 млн – з Китаю до Індії до кінця 2026 року. Причина – торгівельна напруга між США та КНР.

Видання, з посиланням на джерела повідомило, що для досягнення цієї мети компанії доведеться подвоїти виготовлення iPhone в Індії трохи більше ніж за рік – незначна частина часу, порівняно з майже 20 роками, які Apple витратив на розвиток роботи у Китаї.

Apple дуже залежить від Китаю як від виробничого центру, де компанія виготовляє низку своїх товарів, зокрема й через треті фірми.

Але ця залежність також поставила компанію перед ризиком високих мит, запроваджених президентом США Дональдом Трампом щодо товарів з КНР.

Після того, як Трамп влаштував торгівельну війну з Китаєм цього місяця, компанія вже прискорила поставки iPhone з Індії навіть попри те, що згодом Трамп тимчасово звільнив імпорт електроніки з КНР від мит. Водночас він наголосив, що це лише на певний час і згодом він оголосить про окремі мита на електроніку.

Загалом Трамп запровадив на товари з Китаю 145% мита. У відповідь КНР ввела 125% мита на американські товари. Побоювання про те, що це вплине на Apple, призвело до того, що компанія втратила близько 700 млрд доларів ринкової капіталізації.

Трамп запровадив мита і щодо товарів з Індії, але поки вони зупинені, адже країни намагаються дійти згоди щодо торгівельної угоди.

Зараз Apple поступово збільшує виробничі потужності в Індії через третіх виробників, таких як Tata Electronics та Foxconn. Ці зусилля розпочались ще кілька років тому, зокрема після того, як у Китаї Apple зазнав виробничих збоїв через громадські протести.

Окрім цього компанія опинилась під пильною увагою Китаю через погіршення стосунків зі Штатами. Але попри це, Apple й надалі виготовляє більшість флагманських iPhone у КНР.

Українські правоохоронці затримали та арештували іноземне судно, яке допомагало російським окупантам викрадати українську агропродукцію з тимчасово окупованих регіонів.

Російські нафтовидобувні компанії бурять свердловини темпами, небаченими щонайменше за останні п’ять років, оскільки країна готується до послаблення обмежень на видобуток в рамках ОПЕК+ і до можливості послаблення деяких міжнародних санкцій.

Під Києвом затримано російську агентку, яка коригувала ракетно-дронові атаки РФ по регіону.

Президент США Дональд Трамп заявив, що окупований з 2014 року Крим залишиться в складі РФ.

26 квітня відзначають Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу, яка вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики.