Арестович найбільше втратив довіру українців, Порошенку почали більше довіряти – опитування
Джерело: КМІС
Згідно з результатами опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), ексрадник президента Олексій Арестович найбільше втратив довіру українців – нині у нього 11%, порівняно з 62% у 2022 році, а довіра до лідера фракції “Європейська Солідарність” Петра Порошенка навпаки зростає.
Станом на грудень 2023 року Порошенку довіряють 27%, порівняно з 16% станом на травень 2022 року.

Фото: КМІС
Найбільшу довіру зберігає президент України Володимир Зеленський – 77%, проте рівень довіри зменшується порівняно з 2022 роком (90%).
Зменшується також довіра українців до Сергія Притули – 69% (74% у 2022), мера столиці Віталія Кличка – 52% (74% у 2022) та до керівника ОП Андрія Єрмака – 33% (43% у 2022 році).

Фото: КМІС
Також все менше українців вважають, що справи в Україні розвиваються у правильному напрямку – 13% станом на грудень 2023 року, порівняно з 32% в травні 2022 року.
- Згідно з результатами опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), Головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному українці довіряють більше, ніж президенту Володимиру Зеленському, а одночасно їм разом – 59% респондентів. При цьому Збройні сили зберігають найбільшу довіру українців – 96%.
- Згідно з опитуванням, українці найбільше довіряють президенту США Джо Байдену, президенту Польщі Анджею Дуді та президентці Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.
Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.