Атака ворожих дронів: уламки пошкодили житловий будинок у Києві
Джерело: пресслужба КМВА
Пізно ввечері 21 грудня російські війська запустили БпЛА по території Україні, у низці областей триває повітряна тривога. Наразі ведеться бойова робота по ворожих цілях. Зокрема у Києві повідомили про влучання уламків ворожого дрона у житловий будинок в Соломʼянському районі.
Начальник Київської міської військової адміністрації Сергій Попко зазначив, що уламки російських дронів, ймовірно, пошкодили житловий будинок у Солом’янському районі.
Згодом у КМВА оприлюднили наслідки влучання уламків та підтвердили, що на верхніх поверхах житлового будинку спостерігається відкрите полум’я, на місці працює ДСНС. Мешканців закликали перебувати в укриттях.
Також, попередньо зафіксовано падіння уламків в Голосіївському і Дарницькому районах. Інформація щодо руйнувань та потерпілих уточнюється.
Мер Києва Віталій Кличко також повідомив про падіння уламків БпЛА на приватний житловий будинок у Дарницькому районі. Служби прямують на місце.
Повітряну тривогу у столиці оголосили о 23:05, місцева влада повідомляє про роботу ППО.
Оновлено. 00:27
Кличко поінформував, що медики госпіталізували одного постраждалого в Соломʼянському районі. Ще одному мешканцю будинку медики надали допомогу на місці.
Оновлено. 01:20
У ДСНС зазначили, що внаслідок падіння уламків у Дарницькому районі виникла пожежа у кімнаті на другому поверсі двоповерхового приватного недобудованого будинку. Пожежу ліквідовано на площі 20 кв. м. Постраждалих немає.
Загалом на місцях подій працює 10 од. техніки, а також 43 рятувальники ДСНС.
У пресслужбі оприлюднили наслідки пошкоджень від збитих ворожих дронів.
Зауважимо, 21 грудня речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат повідомив, що з 24 лютого 2022 року російські війська випустили по території України 7400 ракет та 3700 ударних безпілотних літальних апаратів Shahed.
За інформацією посадовців, Росія активно обходить західні санкції, тож виробництво ракет у РФ навіть перевищує довоєнний рівень, що робить Україну вразливою до можливих обстрілів взимку.
- Речниця ОК “Південь” Наталія Гуменюк повідомила, що Росія, ймовірно, може зараз здійснювати підготовку до ударів по енергетичній інфраструктурі України, як це було восени та взимку минулого року.
- Директорка Центру підтримки аеророзвідки, ветеранка та волонтерка Марія Берлінська наголосила, що глава РФ Володимир Путін особисто контролює виробництво дронів в Росії, оскільки розуміє потужність цього озброєння на фронті.
- Російські армійці використовують нову версію безпілотника-камікадзе “Ланцет” (“Изделие-53”), який може автономно ідентифікувати цілі.
- За жовтень 2023 року у Росії виготовили 115 високоточних ракет з дальністю понад 350 кілометрів.
- Росія намагається повернути частини оборонних систем, які вона експортувала до таких країн, як Пакистан, Єгипет, Білорусь і Бразилія, у своїх зусиллях поповнити величезні запаси зброї, які витрачаються на війну проти України.
Військові спецпідрозділу Головного управління розвідки Міноборони України вивели з ладу залізничне полотно на тимчасово окупованій території Запорізької області. Рух цією ділянкою, яку ворог використовував для логістики, повністю заблоковано.
За червень загальні втрати живої сили російських окупантів склали 32 420 осіб.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.
Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.