Австралія ввела санкції проти російського хакера через злам страхової компанії
Джерело: Reuters
У вівторок, 23 січня, Австралія наклала кіберсанкції на росіянина за його роль у викраданні страхової компанії Medibank, що стало однією з найбільших крадіжок даних у країні.
Останніми роками зросла кількість повідомлень про кіберзлочинність в Австралії, коли кілька компаній розкрили хакерські атаки, що спонукало уряд минулого року переглянути свої правила кібербезпеки та створити агентство для координації реагування.
Цілеспрямовані фінансові санкції та заборона на в’їзд були застосовані до громадянина Росії Олександра Єрмакова після того, як австралійська влада зв’язала його зі зломом у Medibank.
“Ці люди боягузи і покидьки. Вони ховаються за технологіями, і сьогодні австралійський уряд каже, що, коли ми задумаємося, ми розкриємо, хто ви, і переконаємося, що ви несете відповідальність”, – сказала міністерка внутрішніх справ та кібербезпеки Австралії Клер О’Ніл.
Це перший випадок, коли Австралія застосувала свою систему кіберсанкцій з моменту законодавчого прийняття в 2021 році. Санкція передбачає кримінальну відповідальність за надання Єрмакову будь-яких активів, включаючи криптовалютні гаманці або платежі програм-вимагачів, які караються ув’язненням на термін до 10 років і штрафами.
У 2022 році Medibank оголосив, що хакер викрав особисту інформацію 9,7 мільйона нинішніх і колишніх клієнтів та оприлюднив дані в темній мережі.
- Російська хакерська група отримала доступ до деяких облікових записів електронної пошти вищого керівництва Microsoft.
- Команда ЄС із реагування на надзвичайні ситуації в кіберпросторі попередила про плани російської хакерської групи “Fancy Bear”, яка націлилась на європейські уряди.
- Російські хакери вчергове атакували користувачів України та Польщі – цього разу за допомогою електронних листів з посиланнями на “документи”.
Прокуратура розпочала розслідуваннями за фактами насильницьких дій щодо дітей у спеціальному навчальному закладі в Тернопільській області.
6 листопада в соціальних мережах з’явилися повідомлення про нібито розшук Сергія Стерненка, громадського діяча та волонтера, Приморським ТЦК та СП Одеси. 7 листопада вранці Стерненко заявив, що про це він дізнався про розшук не від правоохоронних органів, а з проросійських медіа “Страна.ua” та “Russia Today”.
Згідно з новим звітом, найбільші у світі компанії з виробництва продуктів харчування та напоїв у країнах з низьким рівнем доходу у середньому продають менш здорові продукти, ніж ті, які вони продають у країнах з високим доходом
Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль не виключив прямого постачання озброєння до України.
Про важливість політичної освіти та політичної відповідальність українців Букви запитали Олександра Дем’янчука – українського науковця,…