Австралія ввела санкції проти російського хакера через злам страхової компанії

Джерело: Reuters

У вівторок, 23 січня, Австралія наклала кіберсанкції на росіянина за його роль у викраданні страхової компанії Medibank, що стало однією з найбільших крадіжок даних у країні.

Останніми роками зросла кількість повідомлень про кіберзлочинність в Австралії, коли кілька компаній розкрили хакерські атаки, що спонукало уряд минулого року переглянути свої правила кібербезпеки та створити агентство для координації реагування.

Цілеспрямовані фінансові санкції та заборона на в’їзд були застосовані до громадянина Росії Олександра Єрмакова після того, як австралійська влада зв’язала його зі зломом у Medibank.

“Ці люди боягузи і покидьки. Вони ховаються за технологіями, і сьогодні австралійський уряд каже, що, коли ми задумаємося, ми розкриємо, хто ви, і переконаємося, що ви несете відповідальність”, – сказала міністерка внутрішніх справ та кібербезпеки Австралії Клер О’Ніл.

Це перший випадок, коли Австралія застосувала свою систему кіберсанкцій з моменту законодавчого прийняття в 2021 році. Санкція передбачає кримінальну відповідальність за надання Єрмакову будь-яких активів, включаючи криптовалютні гаманці або платежі програм-вимагачів, які караються ув’язненням на термін до 10 років і штрафами.

У 2022 році Medibank оголосив, що хакер викрав особисту інформацію 9,7 мільйона нинішніх і колишніх клієнтів та оприлюднив дані в темній мережі.

29 лютого президент Володимир Зеленський призначив бригадного генерала Володимира Карпенка командувачем Сил логістики Збройних Сил України.

Португальського пса Бобі, якого у 2023 році визнали найстарішим собакою у світі за версією Книги рекордів Гіннеса, позбавили титулу.

Польща не виключає введення заборони на сільськогосподарську продукцію з Росії, заявив прем’єр-міністр Дональд Туск 29 лютого під час візиту до Варшави свого колеги з Латвії, котра вже запровадила таку заборону.

Mozilla Corp, розробник веббраузера Firefox, заявив про скорочення близько 60 робочих місць після призначення нового генерального директора компанії.

Українські посадовці стурбовані тим, що просування Росії може набрати значних обертів до літа, якщо союзники Києва не зможуть збільшити постачання боєприпасів.