Австралія звинуватила подружжя росіян у шпигунстві
Джерело: Reuters
В Австралії арештували подружжя росіян за підозрою у шпигунстві.
За даними австралійських правоохоронців, затримана працювала технічною фахівчинею з інформаційних систем в армії Австралії і намагалась отримати доступ до оборонних матеріалів, аби відправити їх російським посадовцям.
Зазначається, що подружжя мало австралійське громадянство, проте родом вони з РФ. За даними, пара прагнула отримати дані про нацбезпеку країни.
“Ми наголошуємо, що вони шукали цю інформацію з наміром передати її російській владі. Чи вдалось їм передати цю інформацію – залишається головним питанням нашого розслідування”, – повідомив комісар федеральної поліції Австралії Ріс Кершоу на брифінгу.
За даними ЗМІ, 40-річна підозрювана під час перебування у РФ попросила свого чоловіка увійти в її офіційний аккаунт та отримати необхідні дані.
На затримання зреагував і прем’єр-міністр Австралії Ентоні Альбанезе.
“Люди будуть притягнені до відповідальності, якщо вони втручаються у наші національні інтереси. Саме через це відбулись ці арешти”, – сказав він.
Водночас давати детальні коментарі він відмовився, оскільки справу ще розглядають у суді.
Підозрювані – Ігор та Кіра Корольови – постали перед судом у Брісбені за звинуваченням у підготовці до шпигунства. Максимальне покарання за цим звинуваченням – 15 років ув’язнення.
Це вперше розглядають справу за таким звинуваченням, відколи його внесли у законодавство Австралії у 2018 році.
Подружжя не подало заяву про намір вийти під заставу, відтак за ґратами вони пробудуть щонайменше до 20 вересня, коли відбудеться нове судове засідання.
Подружжя вже понад 10 років живе в Австралії. Кіра отримала громадянства у 2016 році, а її чоловік Ігор у 2020.
Арешти відбулись після того, як 11 липня Австралія оголосила про надання Україні пакету військової допомоги на $169 мільйонів у межах саміту НАТО. Це найбільша допомога від Австралії з моменту повномасштабної війни в Україні.
Австралія – одна з країн, яка найбільше підтримує Україну, хоча й не є членом НАТО. Австралія передає Україні оборонне обладнання, заборонила експорт алюмінієвих руд до Росії та ввела санкції проти понад 1000 російських фізичних та юридичних осіб.
- Після того, як країни ЄС масово вислали 600 російських шпигунів-дипломатів, столиця Австрії стала новим центром російського шпигунства в Європі.
- Уряд Словенії висловив підозру, що Росія під прикриттям масового припливу дорослих студентів засилає до країни шпигунів. Зростання до незвичайної кількості студентів з РФ збіглося з початком повномасштабної війни в України та масовою висилкою з Європи дипломатичних співробітників, яких підозрювали у шпигунстві.
- Верхня палата парламенту Швейцарії підтримала пропозицію про посилення заходів щодо висилки шпигунів, приділяючи особливу увагу агентам російської розвідки.
Військовослужбовці ЗСУ проходитимуть курси з виживання, уникнення захоплення у полон, стійкості у полоні та евакуації (SERE) за новим військовим стандартом. Новий стандарт затверджено наказом Міноборони. Він розроблений на основі стандарту НАТО та враховує національні особливості та бойовий досвід України, набутий під час відсічі агресії РФ.
Північна Корея значно нарощує постачання боєприпасів до Росії та розширює виробництво озброєння, необхідного Москві, свідчать нові супутникові знімки.
Дружина колишнього президента Сирії Башара Асада, Асма Асад, висловила бажання розлучитися з чоловіком і виїхати з Росії, де їхня родина знайшла притулок після повалення режиму.
Ввечері 23 грудня невідомі дрони атакували військовий аеродром Міллерово у Ростовській області, РФ.
Завдяки лазівкам у санкціях ЄС російські мільярдери, наближені до президента РФ Володимира Путіна, продовжують заробляти на торгівлі з Європою. До таких висновків дійшли автори розслідування онлайн-видання The Insider.