Байден делегував повноваження щодо закону з підтримки України Мінфіну та Держдепу

Джерело: пресслужба Білого дому

22 липня президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден передав свої повноваження щодо закону про підтримку України головам Міністерства фінансів та Держдепартаменту США.

Міністерці фінансів Джанет Єллен та держсекретарю США Ентоні Блінкену передані повноваження, “покладені на президента” низкою пунктів цього закону. Стосуються вони конфіскації заморожених російських активів на користь України.

21 липня чинний президент США Джо Байден оголосив про рішення вийти з президентських перегонів. Він залишатиметься главою країни до кінця строку.

Тепер Демократична партія має обрати нового кандидата.

У Білому домі підтвердили, що Байден не має наміру достроково скласти повноваження, попри рішення не брати участь у виборах 2024 року.

Речник Білого дому Ендрю Бейтс зазначив, що Байден успадкував від Трампа “економіку у вільному падінні, зростаючі показники насильницьких злочинів та підірвані альянси”. Проте Байден зумів забезпечити значне економічне зростання, найнижчий рівень злочинності за майже пів століття, а НАТО поповнилось новими членами.

Байден залишається вдома на лікуванні після підтвердження коронавірусу. Білий дім повідомив, що його графік на решту тижня буде оголошений найближчим часом. Очікується, що президент звернеться до нації, щоб пояснити причини свого рішення.

Анонімний посадовець з Білого дому запевнив, що рішення Байдена зняти кандидатуру не пов’язане зі станом здоров’я. Він додав, що останнім часом президент не проходив серйозних медичних обстежень, окрім щоденного спілкування з лікарем для моніторингу лікування Covid-19.

Ми вже повідомляли, що найімовірніше, кандидаткою від Демократичної партії стане віцепрезидентка Сполучених Штатів Камала Гарріс.

Внутрішні опитування свідчать, що вибір на користь Гарріс може підвищити ентузіазм демократів. Аргументи про те, що вона швидко збере свою кампанію стають потужнішими. Мрії про те, що вона активніше протистоятиме Дональду Трампу набирають обертів.

Дехто наполягає, що це потрібно зробити швидко під час закритого процесу, у межах якого делегати оберуть Гарріс. Однак дехто відкидає таку ідею з кількох причин:тому, що хочуть бачити замість Гарріс іншу кандидатуру або ж не розуміють, як спрацює заміна кандидата за трохи більше як 100 днів до виборів.

Однак союзники Гарріс підтримують цю ідею і вважають, що навряд чи хтось інший кине їй виклик у цій ситуації.

Рішення про кандидата від Демократичної партії мають прийняті вже у серпні, на конвенті демократів у Чикаго.

Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.