Байден і Трамп обговорили Україну та Близький Схід під зустрічі у Білому домі
Джерело: Reuters
Чинний та майбутній президенти США – Джо Байден і Дональд Трамп – провели зустріч в Овальному кабінеті Білого дому, в межах якої обговорили Україну і Близький Схід.
Після зустрічі Байдена і Трампа речниця Білого дому Карін Жан-П’єр заявила, що політики обговорили важливі питання нацбезпеки і внутрішньої політики. Зустріч тривала близько двох годин.
“Це було дійсно дуже сердечно, дуже люб’язно і стримано”, – сказала вона.
За словами радника Білого дому з нацбезпеки Джейка Саллівана, Байден сказав Трампу, що підтримка України важлива для національної безпеки США, адже сильна і стабільна Європа не дасть втягнути Штати у війну.
Трамп на зустрічі пообіцяв швидко завершити російсько-українську війну, проте знову не сказав, яким чином робитиме це.
У коментарі The New York Post новообраний президент США повідомив, що також спілкувався з Байденом про Близький Схід.
“Я хотів дізнатись його погляди на те, де ми перебуваємо. І він мені їх розказав, було дуже люб’язно”, – сказав Трамп.
Зустріч в чинного президента і переможця виборів символізує мирний і плавний перехід влади новообраному лідеру.
“З нетерпінням очікуємо, як ми вже казали, плавний перехід (влади) – зробимо все можливе, щоб забезпечити вам все необхідне. Ласкава просимо, ласкаво просимо назад”, – сказав Байден.
Трамп у відповідь заявив, що політика – “важка штука” і подякував Байдену за плавний перехід влади.
“Перехід настільки плавний, що він буде настільки плавним, наскільки це взагалі можливо. І я дуже ціную це, Джо”, – сказав він.
- Новообраний президент США Дональд Трамп незабаром призначить мирного посланника, який очолить переговори про припинення війни між Україною та Росією.
Під час голосування вранці 8 травня кардинали не змогли обрати нового Папу Римського. З труби над Сикстинською капелою піднявся чорний дим.
Очільник МЗС України Андрій Сибіга повідомив, що попри оголошене Кремлем триденне перемир’я 8-10 травня, війська РФ продовжують атаки по всій лінії фронту.
Президент Володимир Зеленський вніс законопроєкт про військового омбудсмана на розгляд Верховної Ради. Документ зареєстрували як невідкладний для позачергового розгляду у парламенті.
Друга світова війна розпочалася 1 вересня 1939 року з нападу гітлерівської Німеччини на Польщу. Радянський Союз вступив у війну вже 17 вересня 1939 року як союзник нацистів, атакувавши Польщу зі сходу. СРСР діяв згідно з секретним протоколом пакту Молотова–Ріббентропа, укладеним напередодні вторгнення – 23 серпня 1939 року. СРСР також окупував Балтійські країни, атакував Фінляндію (Зимова війна 1939–1940) та анексував частину Румунії (Північну Буковину та Бессарабію) у 1940 році.
9 травня у більшості українських областей очікується дощова погода, а у Карпатах випаде мокрий сніг.