Барак Обама не заявив про підтримку кандидатури Камали Гарріс
Джерело: Bild
Майже чотири тижні Джо Байден протистояв закликам зняти свою кандидатуру з президентських виборів до того, як 21 липня він погодився вийти з передвиборчих перегонів і запропонував кандидатку від демократів віцепрезидентку Камалу Харріс. Однак, виявляється, не усі топполітики підтримують ініціативу чинного президента Сполучених Штатів.
Після заяви Байдена про вихід з президентських перегонів одразу зібрали майже 50 мільйонів доларів додаткових пожертвувань.
Тоді як від впливових демократів — таких, як, наприклад, губернатор Каліфорнії Гевін Ньюсом — звучать слова підтримки кандидатури Гарріс, тоді як 44-й президент Барак Обама поки що тримається в тіні.
Обама опублікував заяву, в якій він віддає належне Джо Байдену, називаючи його “одним із найважливіших президентів Сполучених Штатів” та “дорогим другом”. Водночас у заяві нічого не згадується про Камалу Гарріс.
Я впевнений, що лідери нашої партії зможуть організувати процес, який призведе до появи видатного кандидата, – лише написав Обама.
Колишня речниця Палати представників Ненсі Пелосі також попередила, що вибір нового кандидата від Демократичної партії “не має виглядати як престолонаслідування, а має бути демократичним процесом”.
Ми вже повідомляли, що найімовірніше, кандидаткою від Демократичної партії стане віцепрезидентка Сполучених Штатів Камала Гарріс.
Внутрішні опитування свідчать, що вибір на користь Гарріс може підвищити ентузіазм демократів. Аргументи про те, що вона швидко збере свою кампанію стають потужнішими. Мрії про те, що вона активніше протистоятиме Дональду Трампу набирають обертів.
Багато хто поки не готовий обговорювати гіпотетичні варіанти розвитку подій, оскільки кампанія Байдена наполягає, що через тиждень він повернеться до передвиборчої гонки. Проте якщо ситуація різко зміниться, то низка політиків-демократів наголосили, що не можуть уявити щось інше, аніж висування у президентки Камали Гарріс.
Дехто наполягає, що це потрібно зробити швидко під час закритого процесу, у межах якого делегати оберуть Гарріс. Однак дехто відкидає таку ідею з кількох причин: тому, що хочуть бачити замість Гарріс іншу кандидатуру або ж не розуміють, як спрацює заміна кандидата за трохи більше як 100 днів до виборів.
Однак союзники Гарріс підтримують цю ідею і вважають, що навряд чи хтось інший кине їй виклик у цій ситуації.
21 липня, після оголошення про вихід з президентських перегонів у США, глава держави Джо Байден заявив про пропозицію та схвалення кандидатури Камали Гарріс від Демократичної партії.
Рішення про кандидата від Демократичної партії мають прийняті вже у серпні, на конвенті демократів у Чикаго.
- Кампанія Дональда Трампа та деякі його союзники почали превентивний удар по віцепрезидентці США Камалі Гарріс на тлі розмов про те, що вона може стати кандидаткою у президенти США від демократів замість Джо Байдена.
- За словами семи високопоставлених джерел у кампанії Байдена, Білому домі та Національному комітеті Демократичної партії, віцепрезидентка США Камала Гарріс є найкращою альтернативою для заміни президента США Джо Байдена, якщо він вирішить не продовжувати свою кампанію з переобрання.
- Опитування, проведене Reuters/Ipsos свідчить, що експерша леді США Мішель Обама – єдина демократка, яка могла б перемогти Дональда Трампа на виборах президента США.
- Американські фондові біржі зросли, оскільки інвестори оцінили потенційні наслідки виходу президента Джо Байдена з президентських перегонів.
15 січня відзначають День народження Вікіпедії та День музейного селфі. Церква сьогодні вшановує преподобних Павла Тивейського та Івана Кущника.
За даними синоптиків у середу, 15 січня, у частині регіонів пройдуть опади.
14 січня держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Вірменії Арарат Мірзоян підписали регламент про стратегічне партнерство між їхніми країнами.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Глава РФ Володимир Путін та президент Ірану Масуд Пезешкіан 17 січня мають намір підписати у Москві угоду про всеосяжне партнерство, котра регулюватиме двосторонні відносини на найближчі 20 років. Однак, інформують, джерела, документ не включає визнання тимчасово окупованого Росією Криму, а також інших ТОТ.