Бельгія допомогла у військовій підготовці тисячі українських захисників – ЗМІ
Джерело: The Brussels Times
Бельгія у межах тренувальних програм під егідою Європейського Союзу допомогла у підготовці тисячі українських солдатів.
“З початку війни в Україні, за словами міністерки оборони країни Людівін Дедондер, бельгійська армія провела тренування для 1000 українських військових у межах програм військової допомоги ЄС. Бельгія бере участь у тренуванні українських військ як на території країни, так і за її межами. До цієї роботи залучені від 50 до 100 бельгійських військових”, – йдеться у матеріалі.
Як розповіли у виданні, українські військові за допомогою вказівок бельгійських колег набувають навичок з використання підводних дронів, морського розмінування, розмінування на суходолі тощо. Інші напрямки спеціалізації включають стрілецьку підготовку та навчання артилеристів.
Таким чином, українські військовослужбовці набувають досвіду використання зброї та техніки західного зразка, що надходить в Україну як військова допомога від країн ЄС.
Очікується, що бельгійські інструктори у серпні братимуть участь у програмі НАТО з тренування українських пілотів на бойових літаках F-16.
- Водолази Королівського військово-морського флоту Британії в Шотландії навчають українських військових знаходити та безпечно знешкоджувати міни і інші вибухові пристрої.
- 16 липня радник США з національної безпеки Джейк Салліван підтвердив, що Сполучені Штати дозволять європейським країнам розпочати навчання українських пілотів на винищувачах F-16. Раніше повідомлялося, що Європа очікує офіційного схвалення.
- Українські захисники продовжують проходити навчання у європейських країнах. Друга група артилеристів освоїла гаубицю AS90 у Великій Британії.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.