Бербок закликала Захід створити «зимовий щит» над Україною

Джерело: DW

29 листопада голова МЗС ФРН Анналена Бербок наголосила, що союзники України з усього світу мають створити над цією країною “оборонний щит”, аби убезпечити від російських атак у зимовий період.

Під час зустрічі міністрів закордонних справ держав НАТО у Брюсселі Бербок пояснила, що “метою Росії знову є громадянська інфраструктура”. Такими атаками росіяни намагаються позбавити українців узимку електрики та теплої води, пояснила міністерка.

ФРН уже спорядила Україні електрогенератори та комплекси ППО Patriot, зауважила глава німецького відомства, закликавши й інших союзників наслідувати цей приклад.

Раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, запрошений на зустріч у Брюсселі, зауважив, що його країна отримала 300 тисяч з обіцяного ЄС одного мільйона снарядів.

Зауважимо, союзники України регулярно надсилають одні зі своїх найкращих систем протиповітряної оборони, щоб допомогти захистити міста країни і особливо Київ.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.

Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.

Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.

Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.