Без допомоги США росіяни завоюють більше територій України – Джон Кірбі

Джерело: брифінг радника президента США з питань комунікацій у сфері національної безпеки Джона Кірбі

У Білому домі попередили про наслідки подальшої затримки допомоги США для України.

За словами Кірбі, ситуація на фронті “дуже складна” і якщо Конгрес США негайно не ухвалить допомогу Україні, то за місяць-два війська РФ окупують ще більше територій на сході та півдні.

“У них закінчуються боєприпаси, ситуація дуже складна. Я не передбачатиму, що вони програють війну в якийсь конкретний день, але вони, безперечно, втрачають територію, яку вони вже відвоювали в росіян, тому що вони не можуть, вони не можуть відбити їхніх атак”, — повідомив він.

Радник президента США Джо Байдена додав, що українським військовим доводиться ухвалювати важкі рішення, обираючи куди і чим їм стріляти.

“І у них закінчуються набої… Тож ситуація дуже жахлива”, – наголосив Джон Кірбі.

Коментуючи слова спікера Палати представників США Майка Джонсона про те, питання допомоги Україні розв’яжуть “своєчасно”, Кірбі наголосив, що підтримка українців – невідкладне завдання.

“Говорячи про “своєчасну” допомогу, що ви маєте на увазі? Для українських солдатів на передовій, “своєчасно” означає зараз. Доки ми поверталися з вихідних, росіяни почали захоплювати нові міста та села в Україні. Вони просуваються, це не заморожений конфлікт,” — нагадав він.

Кірбі закликав Джонсона підтвердити свої слова діями та негайно виставити на голосування у Палаті представників законопроєкт про додаткове фінансування, який включає допомогу Україні.

Зауважимо, 13 лютого, у Сенаті США підтримали пакет допомоги Україні на понад 60 млрд доларів. Надалі законопроєкт мав пройти Палату представників, тому це ще не фінальне рішення США. Спікер палати Майк Джонсон розкритикував документ, адже з нього вивели питання щодо безпеки кордонів США і попередив, що може не поставити його на голосування.

Палата представників США відправилась на канікули до 28 лютого, так і не розглянувши проєкт закон про виділення 95 млрд доларів на допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню.

  • 27 лютого президент США Джо Байден провів зустріч з чотирма лідерами Конгресу з метою пришвидшити дії стосовно законопроєкту, який передбачає допомогу Україні та уникнення припинення роботи уряду. Лідер більшості в Сенаті демократ Чак Шумер, виходячи з Білого Дому, заявив, що це була “продуктивна та інтенсивна зустріч”.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 липня. Від початку доби на фронті відбулося 170 бойових зіткнень.

Росія скасувала експортне мито на пшеницю, намагаючись пожвавити продажі після різкого падіння обсягів експорту. Це перше таке рішення з моменту запровадження мита у червні 2021 року.

У ніч на 5 липня українські захисники вразили ворожий аеродром “Борисоглєбськ” що у Воронезькій області РФ.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.

Джиллі – собака породи малінуа, що все своє життя до початку повномасштабного вторгнення несла службу на КПП “Чонгар” – контрольно-пропускний пункт з тимчасово окупованим Кримом. Її власник Ден, прикордонник з Херсонщини, з малечку виховував та соціалізував Джиллі, навчав на пошук наркотичних засобів для роботи. 24 лютого, коли росіяни стрімко просувались на усіх напрямках, саме КПП “Чонгар” був першим взятим об’єктом. Наряд Дена з собакою після обстрілу не змогли провести успішну евакуацію і були в оточені. Військовослужбовців взяли в полон, Джиллі наказали відпустити. Тоді вони бачились востаннє.