Білок водяних ведмедів може сповільнювати процес старіння людини – дослідження

Джерело: Independent

Під час нового дослідження вчені встановили, що тардиградні білки можуть сповільнювати метаболізм у людських клітинах. Таке відкриття коли-небудь може призвести до створення технологій, які уповільнюватимуть процес старіння.

Як розповіли у виданні, тардигради або водяні ведмеді, вважаються одними з найбільш незнищенних форм життя у світі, які можуть виживати в екстремальних умовах.

Зокрема вони здатні пережити повне висихання, заморожування, нагрівання до понад 300 градусів за Фаренгейтом, опромінення в декілька тисяч разів більше, ніж це може витримати людський організм, також вони можуть вижити у вакуумі космічного простору.

Спираючись на попередні дослідження, науковці з’ясували, що ці істоти, які мають розмір менше пів міліметра в довжину, здатні переходити у вегетативний стан, аби захистити своє тіло від впливу екстремальних умов.

Дослідники намагалися відшукати точні механізми, завдяки яким тардигради сходять і виходять з цього стану призупиненої анімації, під час того, як вони зазнають стресу в навколишньому середовищі.

Дослідницькій групі під керівництвом Університету Вайомінгу, США, вдалося виявити, що водяні ведмеді використовують білки, що утворюють гелі всередині їхніх клітин, щоб сповільнити життєві процеси.

Під час того, як ці білки було введено в людські клітки, вдалося встановити, що молекули гелеутворюються та сповільнюють метаболізм. Також фахівці з’ясували, що коли людські клітини, що виробляють ці тардиградні білки, були переведені в стан анабіозу, клітини стали більш стійкі до стресів.

“Коли стрес знімається, тардиградні гелі розчиняються, і людські клітини повертаються до свого нормального метаболізму”, – пояснив співавтор дослідження Томас Бутбі з Університету Вірджинії.

Водночас попередні дослідження засвідчили, що версії тардиградних білків можуть бути використані для стабілізації важливого фармацевтичного препарату, який використовують для лікування людей, які хворі на гемофілію.

Проте останнє відкриття може призвести до розроблення нових технологій, які спрямовані на індукцію “призупиненої анімації в клітинах або навіть цілих організмах для уповільнення старіння”.

Крім того, це доводить, що білки з тардиградів пізніше можуть використати, щоб зробити життєво потрібне лікування доступним для людей там, де неможливе охолодження та підвищити рівень зберігання таких терапевтичних засобів, як стовбурові клітини.

Зо оцінками експертів, мільярдер та винахідник Ілон Маск разом зі своєю платформою стали епіцентром дезінформації щодо виборів президента Сполучених Штатів.

Вранці 5 листопада Росія випустила ракету “Союз” з кількома десятками супутників, серед яких – два супутники Ірану.

Триває 986-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 701 тисячу осіб.

5 листопада відзначають Всесвітній день поширення інформації про проблему цунамі, Всесвітній день клоуна, Всесвітній день ромської мови та Міжнародний день опікунів. Християни сьогодні вшановують мучеників Галактіона та Епістими.

За даними синоптиків у вівторок, 5 листопада, в Україні сухо та прохолодно.