Білоруським вченим надаватимуть доступ до Інтернету за списками

Джерело: Сергій Бесараб/Телеграм

У Національній академії наук Білорусі вирішили скласти списки співробітників, котрим дозволять користуватися Інтернетом на робочому місці. Про це із посиланням на відповідний документ повідомив білоруський учений-хімік Сергій Бесараб.

Сергій Бесараб/Телеграм

Згідно з вказівками, які раніше дав голова президії НАН РБ Володимир Гусаков, керівництву академії доведеться “визначити коло осіб, які мають право виходу в Інтернет”, та “підготувати список співробітників Національної академії наук Білорусі на право доступу в інтернет”.

Крім цього, Гусаков доручив академікам — секретарям відділень наук разом із начальником управління науково-організаційної та правової роботи розробити та внести доповнення до статуту НАН, які передбачають можливість позбавлення звань академіків та членів-кореспондентів, котрі постійно проживають за межами Білорусі або ведуть діяльність, “спрямовану проти Республіки Білорусь та Академії наук”.

Перша четвертинка ХХІ століття, друзі. Десь там, на іншому кінці Всесвіту, нудьгували Браяни Джонсони, Ілони Маски, Семи Альтмани, – прокоментував ініціативи Гусакова Бесараб.

Водночас це вже не перший випадок, коли влада РБ намагається обмежити доступ до інтернету та інформації для громадян Білорусі. Так, у серпні 2020 року на тлі масових протестів через фальсифікації результатів президентських виборів у республіці заблокували доступ до більш ніж 70 сайтів, зокрема до низки ЗМІ.

За два роки органи прокуратури в Росії скасували реабілітацію понад чотирьох тисяч жертв сталінських репресій.

ДСНС спільно з партнерами створили мобільну гру “Рятівничок”, що навчає дітей, віком від 6 до 12 років, важливих правил пожежної безпеки і тим самим розповідає, як діяти під час різних надзвичайних ситуацій, що можуть виникнути у реальному житті.

Журналісти “Схем” оприлюднили супутникові знімки Planet Labs від 18 вересня об 11:30 за київським часом, на яких видно масштабне задимлення на території військової частини №11777. Саме ця частина відповідає за склад Головного ракетно-артилерійського управління міністерства оборони РФ.

Російське військове командування перекинуло кораблі Чорноморського флоту з Новоросійська через загрозу ударів далекобійними ракетами з боку Збройних сил України.

Урожай пшениці у 2024 році склав близько 22 млн тонн. Тоді як внутрішнє споживання становить близько 6 млн тонн.