Більше половини підсанкційних танкерів припинили транспортування нафти РФ – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Транспортування російської нафти припинили більше половини із 50 танкерів, які потрапили під санкції США, запроваджені у жовтні 2023 року.

Як зауважили у виданні, це вказує на те, що посилення обмежень дає змогу тиснути на Москву.

За даними агентства, лише 18 із 50 танкерів, проти яких США почали вводити санкції з жовтня минулого року, продовжили завантажувати російське паливо. Ще одне судно вже перевозило вантаж на момент запровадження санкцій. Інші танкери нині простоюють. При цьому сім танкерів простоювали ще до їх включення до списку санкцій.

ЗМІ нагадало, що в грудні 2022 року Євросоюз та країни G7 ввели стелю цін на російську нафту для обмеження доходів Кремля під час війни в Україні.

Для обходу санкцій російські компанії використовують так званий тіньовий флот – ці танкери формально ходять під прапорами країн, які не приєдналися до санкцій, але насправді є власністю російських компаній.

За словами виконувача обов’язків помічника міністра фінансів США з питань економічної політики Еріка Ван Ностранда, запроваджені обмеження “досягають” своїх цілей.

“Незалежні агентства, ринкові аналітики і самі росіяни вказують на той факт, що обмеження ціни досягає обох наших цілей: позбавляє Росію енергетичних прибутків, необхідних їй для ведення незаконної війни, і водночас сприяє стабільності енергетичних ринків”, – пояснив він.

У четвер, 3 липня, Сили оборони України вдруге за тиждень успішно вдарили по командному пункту 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ. Також було уражено командний пункт 20-ї мотострілецької дивізії противника на тимчасово окупованій території Донецької області.

У п’ятницю, 4 липня, поблизу тимчасово окупованого селища Стрілкове на Херсонщині підірвався автомобіль Chevrolet Aveo. Внаслідок вибуху загинули троє військових із російського центру безпілотних систем “Барс-Сармат”.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

Російські цивільні літаки, які мали замінити Boeing і Airbus після запровадження західних санкцій, суттєво подорожчали, хоча серійне виробництво досі не розпочалося. Про це свідчить протокол наради у мінтрансі РФ за участю представників авіакомпаній, держкорпорації РФ “Ростех”, Об’єднаної авіабудівної корпорації (ОАК) та Росавіації.