Біля берегів Японії різко зросла кількість нападів дельфінів на людей
Джерело: Kyodo News
Цього року різко зросла кількість нападів дельфінів на людей у морі поблизу узбережжя в центральній японській префектурі Фукуй.
За даними берегової охорони Японії, кількість інцидентів із дельфінами цього року зросла до 18.
Тоді як в 2022 році від нападків ссавців постраждала щонайменше одна людина, а у 2023 році – п’ять.
Зазначається, що у той час як дельфіни в акваріумах часто формують зв’язки з людьми, часте спілкування з людьми може змусити їх намагатися відстоювати своє домінування за допомогою таких поведінок, як кусання та міцний фізичний контакт.
За словами директора акваріуму Ечізен Мацусіма в Сакаї (префектура Фукуй) Ріоічі Мацубари, оскільки деякі дельфіни можуть бути більшими за ведмедів, то й “контакт із ними може бути дуже небезпечним”.
Як розповіли в агенції, відлов дельфінів заборонений в Японії, представники префектури Фукуй заявили, що і не планують робити цього.
Проте на деяких пляжах почали встановлювати пристрої, які випромінюють ультразвукові хвилі для відлякування ссавців, а плавців просять негайно вийти з води, якщо вони зустрінуть дельфіна.
- Серфер Тамайо Перрі, відомий роллю у фільмі “Пірати Карибського моря: На дивних берегах”, загинув внаслідок нападу акули на Гаваях. Його тіло без руки та ноги винесло до берега.
12 травня відзначається Всесвітній день комунікацій та Міжнародний день обізнаності про синдром хронічної втоми. За церковним календарем вшановують пам’ять святого Єпіфанія.
За даними синоптиків, у понеділок, 12 травня, в низці областей України очікуються опади у вигляді дощу.
Дженні Райс — 77-річна марафонка, котра зруйнувала стереотипне уявлення про фізичні межі похилого віку. Показник аеробної витривалості VO₂ max жінки — на рівні здорової 25-річної. Нині вчені вивчають феномен Райс, аби зрозуміти, як зберегти здоров’я й активність у літньому віці.
11 травня президент Володимир Зеленський звернувся до своєї мами у вечірньому відеозверненні.
Німеччина розпочала реалізацію обіцяного посилення міграційної політики. Вперше мігрантів, котрі намагалися подати заяву на притулок безпосередньо на кордоні, почали розвертати ще до в’їзду у країну, інформує Bild.