Біля берегів Японії різко зросла кількість нападів дельфінів на людей

Джерело: Kyodo News

Цього року різко зросла кількість нападів дельфінів на людей у морі поблизу узбережжя в центральній японській префектурі Фукуй.

За даними берегової охорони Японії, кількість інцидентів із дельфінами цього року зросла до 18.

Тоді як в 2022 році від нападків ссавців постраждала щонайменше одна людина, а у 2023 році – п’ять.

Зазначається, що у той час як дельфіни в акваріумах часто формують зв’язки з людьми, часте спілкування з людьми може змусити їх намагатися відстоювати своє домінування за допомогою таких поведінок, як кусання та міцний фізичний контакт.

За словами директора акваріуму Ечізен Мацусіма в Сакаї (префектура Фукуй) Ріоічі Мацубари, оскільки деякі дельфіни можуть бути більшими за ведмедів, то й “контакт із ними може бути дуже небезпечним”.

Як розповіли в агенції, відлов дельфінів заборонений в Японії, представники префектури Фукуй заявили, що і не планують робити цього.

Проте на деяких пляжах почали встановлювати пристрої, які випромінюють ультразвукові хвилі для відлякування ссавців, а плавців просять негайно вийти з води, якщо вони зустрінуть дельфіна.

Борис Джонсон, колишній прем’єр-міністр Великої Британії, взяв участь у зйомках української комедії “Потяг 31 грудня”.

«Бахмут [професор Василенко дозволяє собі звертатись до студентів за місцем походження, а не на ім’я – ред.], мовчи, ти вже своє відвоювала», «жінці місце на кухні, і чого ви взагалі можете досягнути», «сексуально голодні українки» — фрази, що можуть бути не надто відомими в суспільстві, але серед студентів Інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка ці та інші заяви давно відомі як звичні вирази професора Микити Василенка. Букви поспілкувались зі студентами, які домагаються звільнення Василенка і зібрали їхні відгуки. Деякі імена студентів змінені, через ймовірність можливих наслідків, якщо викладача врешті не звільнять.

У 2024 році Росія зазнала рекордного за останні 13 років стрибка роздрібних цін на бензин через серію атак українських дронів на нафтопереробні заводи. Це призвело до скорочення виробництва пального більш ніж на 10% у першій половині року.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що у Запорізькій області будівництво фортифікацій завершено.

Генеральна прокуратура Словаччини за ініціативою активістів розгляне зустріч прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо з російським президентом Володимиром Путіним.