Білий дім: КНДР передала РФ балістичні ракети для війни проти України

Джерело: Reuters

Північна Корея нещодавно передала Росії балістичні ракети та пускові установки для війни проти України. Деякі з них РФ вже випустила по території України, заявив Координатор Ради національної безпеки США Джон Кірбі, посилаючись на щойно розсекречені дані розвідки.

Кірбі назвав постачання зброї Північною Кореєю Росії “значною та тривожною ескалацією” і заявив, що Сполучені Штати запровадять додаткові санкції проти тих, хто сприяє угодам з озброєнням.

Наша інформація вказує на те, що Корейська Народно-Демократична Республіка нещодавно надала Росії пускові установки балістичних ракет і кілька балістичних ракет, — наголосив він, використовуючи офіційну назву Північної Кореї.

Минулими днями, за його словами, “російські сили запустили принаймні одну з цих північнокорейських балістичних ракет по Україні”, додавши, що вона, здається, впала у відкритому полі.

Кірбі пояснив, що Іран не постачав Росії балістичні ракети близької дальності, але Вашингтон вважає, що Росія має намір придбати ракетні системи в цієї країни. Москва сильно покладається на Іран щодо безпілотників та іншого озброєння для використання проти України.

Нещодавно Росія завдала одні із найсильніших ударів по Україні з початку повномасштабної війни. Київ у вівторок заявив, що з п’ятниці Росія запустила понад 300 ударних безпілотників і ракет різних видів по містах України.

2 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський зауважив результати роботи Сил протиповітряної оборони за час масованих ракетних обстрілів з боку РФ, наголосивши, що ще жодна країна не переживала схожих атак.

  • З 29 грудня 2023 року російські війська збільшили інтенсивність ракетних атак по Україні. За час масованих обстрілів РФ використала значну частину запасів крилатих та балістичних ракет повітряного базування, що накопичували протягом минулих місяців.
  • За даними Центру національного спротиву, у РФ планують оснащувати крилаті ракети Х-32 касетними боєприпасами.
  • Супутникові знімки, зроблені протягом жовтня-грудня 2023 року, показують постійний рух кораблів, завантажених боєприпасами, з Північної Кореї до Росії.

30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду ​​про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.

Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.

Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.

Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді відмовився приїхати до Москви на 9 травня. Про те, що Моді не прийняв запрошення глави РФ Володимира Путіна брати участь в урочистих заходах, повідомив прессекретар Кремля Дмитро Пєсков.

Компанії McDonald’s і Coca-Cola досі розглядають російський ринок як зону підвищених ризиків і не планують повертатися до діяльності у цій країні, свідчать листи компаній до правозахисної групи B4Ukraine.