Білий дім попросив у Конгресу майже $106 млрд для України та Ізраїлю

Джерело: Reuters

Білий дім у п’ятницю, 20 жовтня, попросив у Конгресу майже 106 мільярдів доларів для фінансування безпеки України, Ізраїлю та США, але не запропонував жодної стратегії, як отримати кошти від Конгресу.

Прохання президента США Джо Байдена про фінансування надійшло через кілька днів після того, як він відвідав Ізраїль і пообіцяв солідарність.

Згрупувавши фінансування Ізраїлю з Україною, безпеку кордонів, допомогу біженцям, заходи протидії Китаю та інші обговорювані пріоритети, Байден сподівається, що даний законопроєкт про витрати на національну безпеку буде прийнятий і отримає підтримку в Палаті представників.

“Світ спостерігає, і американський народ справедливо очікує, що їхні лідери об’єднаються і досягнуть цих пріоритетів. Я закликаю Конгрес розглянути їх як частину комплексної двопартійної угоди в найближчі тижні”, — сказала директор з бюджету Байдена Шаланда Янг. 

Приблизно 14,3 мільярда доларів із фінансування на 2024 фінансовий рік буде виділено Ізраїлю, значну частину яких буде спрямовано на підтримку систем протиповітряної та протиракетної оборони країни та іншу закупівлю зброї.

Байден також хоче отримати понад 9 мільярдів доларів на гуманітарну допомогу, зокрема для Ізраїлю та Гази, де загострюється гуманітарна криза.

Пропозиція також включає 13,6 мільярда доларів на охорону кордонів США для боротьби з великою кількістю іммігрантів з Латинської Америки та Карибського басейну на південному кордоні, а також торгівлю фентанілом і 4 мільярди доларів військової допомоги та державного фінансування, призначених для протидії регіональним зусиллям Китаю в Азії.

Але найбільша частка фінансування, 61,4 мільярда доларів, буде для України. Запит включає мільярди для поповнення військового обладнання країни, надання допомоги в економіці та безпеці та підтримки біженців у Сполучених Штатах.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.

У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.