Білий дім попросив у Конгресу майже $106 млрд для України та Ізраїлю

Джерело: Reuters

Білий дім у п’ятницю, 20 жовтня, попросив у Конгресу майже 106 мільярдів доларів для фінансування безпеки України, Ізраїлю та США, але не запропонував жодної стратегії, як отримати кошти від Конгресу.

Прохання президента США Джо Байдена про фінансування надійшло через кілька днів після того, як він відвідав Ізраїль і пообіцяв солідарність.

Згрупувавши фінансування Ізраїлю з Україною, безпеку кордонів, допомогу біженцям, заходи протидії Китаю та інші обговорювані пріоритети, Байден сподівається, що даний законопроєкт про витрати на національну безпеку буде прийнятий і отримає підтримку в Палаті представників.

“Світ спостерігає, і американський народ справедливо очікує, що їхні лідери об’єднаються і досягнуть цих пріоритетів. Я закликаю Конгрес розглянути їх як частину комплексної двопартійної угоди в найближчі тижні”, — сказала директор з бюджету Байдена Шаланда Янг. 

Приблизно 14,3 мільярда доларів із фінансування на 2024 фінансовий рік буде виділено Ізраїлю, значну частину яких буде спрямовано на підтримку систем протиповітряної та протиракетної оборони країни та іншу закупівлю зброї.

Байден також хоче отримати понад 9 мільярдів доларів на гуманітарну допомогу, зокрема для Ізраїлю та Гази, де загострюється гуманітарна криза.

Пропозиція також включає 13,6 мільярда доларів на охорону кордонів США для боротьби з великою кількістю іммігрантів з Латинської Америки та Карибського басейну на південному кордоні, а також торгівлю фентанілом і 4 мільярди доларів військової допомоги та державного фінансування, призначених для протидії регіональним зусиллям Китаю в Азії.

Але найбільша частка фінансування, 61,4 мільярда доларів, буде для України. Запит включає мільярди для поповнення військового обладнання країни, надання допомоги в економіці та безпеці та підтримки біженців у Сполучених Штатах.

15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.

15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.

Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.

15 травня Верховна Рада проголосувала у першому читанні за основу законопроєкт про внесення змін до Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” стосовно скасування візових вимог для іноземців та осіб без громадянства, які є гуманітарними працівниками та волонтерами, на період дії воєнного стану.

Верховна Рада 15 травня підтримала законопроєкт №10355, котрим пропонують зменшити розмір пенсій для осіб, засуджених за злочини проти національної безпеки України.