Білий дім попросив у Конгресу майже $106 млрд для України та Ізраїлю

Джерело: Reuters

Білий дім у п’ятницю, 20 жовтня, попросив у Конгресу майже 106 мільярдів доларів для фінансування безпеки України, Ізраїлю та США, але не запропонував жодної стратегії, як отримати кошти від Конгресу.

Прохання президента США Джо Байдена про фінансування надійшло через кілька днів після того, як він відвідав Ізраїль і пообіцяв солідарність.

Згрупувавши фінансування Ізраїлю з Україною, безпеку кордонів, допомогу біженцям, заходи протидії Китаю та інші обговорювані пріоритети, Байден сподівається, що даний законопроєкт про витрати на національну безпеку буде прийнятий і отримає підтримку в Палаті представників.

“Світ спостерігає, і американський народ справедливо очікує, що їхні лідери об’єднаються і досягнуть цих пріоритетів. Я закликаю Конгрес розглянути їх як частину комплексної двопартійної угоди в найближчі тижні”, — сказала директор з бюджету Байдена Шаланда Янг. 

Приблизно 14,3 мільярда доларів із фінансування на 2024 фінансовий рік буде виділено Ізраїлю, значну частину яких буде спрямовано на підтримку систем протиповітряної та протиракетної оборони країни та іншу закупівлю зброї.

Байден також хоче отримати понад 9 мільярдів доларів на гуманітарну допомогу, зокрема для Ізраїлю та Гази, де загострюється гуманітарна криза.

Пропозиція також включає 13,6 мільярда доларів на охорону кордонів США для боротьби з великою кількістю іммігрантів з Латинської Америки та Карибського басейну на південному кордоні, а також торгівлю фентанілом і 4 мільярди доларів військової допомоги та державного фінансування, призначених для протидії регіональним зусиллям Китаю в Азії.

Але найбільша частка фінансування, 61,4 мільярда доларів, буде для України. Запит включає мільярди для поповнення військового обладнання країни, надання допомоги в економіці та безпеці та підтримки біженців у Сполучених Штатах.

Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.

Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.

Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд  — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд. 

2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.