Білий дім повідомив, що РФ продовжує атакувати Україну ракетами з КНДР

Джерело: Укрінформ з посиланням на брифінг координатора Ради нацбезпеки Білого дому Джона Кірбі

У США є докази, що Росія продовжує використовувати для атак по Україні балістичні ракети з Північної Кореї.

Кірбі зауважив, що ще минулого тижня повідомляв про отримання Росією пускових установок та кілька десятків балістичних ракет від КНДР. З того часу РФ й атакує ними мирні міста України.

За його словами, вперше ракети з КНДР РФ використала під час масованого обстрілу України 29 грудня 2023 року, по що США повідомили наступного дня.

Вже 2 січня Росія застосувала близько десяти ракет по Запоріжжю, Києву, Харкову та інших містах.

“Потім, 6 січня російські війська знову запустили кілька північнокорейських балістичних ракет по Україні. Ми досі оцінюємо наслідки цих ударів, але можемо підтвердити, що принаймні одна з них поцілила по Харкову”,- наголосив він.

Кірбі також додав, що Сполучені Штати приєдналися до спільної заяви глав зовнішньополітичних відомств 47 країн, яка засуджує експорт з КНДР та закупівлю Росією північнокорейських балістичних ракет, а також застосування цих озброєнь по Україні.

Представник Білого дому наголосив, що США продовжать запроваджувати санкції проти всіх, хто сприяє незаконній передачі зброї російському агресору.

Водночас він зауважив, що найефективнішою допомогою Україні з боку США стало б якнайшвидше ухвалення Конгресом нового пакету допомоги.

Під час чергового обміну військовополоненими український омбудсман Дмитро Лубінець зустрівся з російською уповноваженою з прав людини Яною Лантратовою.

У Данії зафіксували новий температурний рекорд за понад 150 років метеорологічних спостережень.

У Польщі затримали чоловіка, який ображав українську касирку в магазині Żabka на ґрунті національної ненависті. Йому загрожує до трьох років позбавлення волі.

Індійська влада готує складну експедицію на Еверест для вилучення замороженого тіла альпініста, відомого під прізвиськом “Зелені черевики”, яке понад 30 років залишається на висоті близько 8 200 метрів.

У Закарпатській області під час руху загорівся приміський дизель-поїзд сполученням Солотвино – Королево.