Білий дім розглядає варіант об’єднання допомоги для України та Ізраїля – NBC

Джерело: NBC

За даними ЗМІ у Білому домі розглядають можливість об’єднання допомоги для України та Ізраїля в один законопроєкт, аби точно мати змогу фінансувати Київ у боротьбі з російським агресором.

Завчається, що такий варіант запропонували законодавці США від обох партій, які підтримують додаткову фінансову допомогу для України. Об’єднання допомоги для України та Ізраїля в один законопроєкт допоможе забезпечити фінансування Києва попри спротив окремих республіканців.

Група консерваторів Палати представників рішуче виступає проти нового фінансування для України, про яке попросив Білий дім, і це питання, безсумнівно, стане чинником під час виборів керівництва Республіканської партії на цьому тижні. Додаткова допомога Ізраїлю після жорстокої атаки ХАМАС на ізраїльтян розглядається як менш імовірна така боротьба в Конгресі.

Білий дім тихо оцінює політичну життєздатність об’єднання допомоги Україні та Ізраїлю, сказав представник адміністрації, визнаючи, що остаточне рішення буде за Конгресом.

Час будь-яких спроб пов’язати фінансування України та Ізраїлю, якщо така стратегія запрацює, невідомий. Конгрес стикається з кінцевим терміном фінансування федерального уряду в середині листопада.

Законопроєкт про короткострокові витрати, який Байден підписав минулого місяця, щоб уникнути припинення роботи уряду, не передбачав жодного нового фінансування для України, що поклало початок дискусії про те, як розв’язати це питання.

  • Міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що Пентагон забезпечить Ізраїль усім необхідним для самооборони і захисту цивільного населення від атак бойовиків ХАМАС.
  • За інформацією ЗМІ, у США обмірковують на тристороннім обміном, відповідно до якого Сполучені Штати нададуть Польщі систему “Залізний купол”. Натомість Польща передасть Україні свої системи Patriot.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.

У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.