Болгарія та Румунія планують побудувати дві нові дамби на Дунаї

Джерело: Euronews

Румунія та Болгарія сподіваються незабаром розпочати будівництво двох нових гідроелектростанцій на річці Дунай, попри те, що занепокоєння щодо їх впливу на навколишнє середовище та ядерну безпеку зростає.

Перший із нових заводів буде розташований між Турну-Мегуреле (Румунія) і Нікополем (Болгарія), а інший з’єднає румунське місто Келераш з болгарським містом Сілістра. 

Річка є другою за довжиною в Європі та простягається на понад 2800 км, через 10 країн: Німеччину, Австрію, Словаччину, Угорщину, Хорватію, Сербію, Болгарію, Румунію, Україну та Молдову.

“Болгарії давно пора скористатися перевагами цього природного ресурсу”, – повідомляє міністерство енергетики Болгарії. 

Тим часом міністр енергетики Румунії Себастьян Бурдуя заявив, що перша гребля “вважається вигідною інвестицією, з важливою потужністю понад 800 МВт встановленої потужності, розділених навпіл з Болгарією”.

Але хоча існує політичне узгодження щодо реалізації проєктів, будівництво гідроелектростанцій викликає багато питань з екологічної точки зору. 

“Вплив на цю конкретну ділянку кордону буде величезним. У цій частині є сотні островів, які є дуже цінними”, – сказав Ульріх Ейхельманн, генеральний директор RiverWatch, некомерційної організації, що стежить за станом європейських річок. 

Будівництво дамб у нижній частині Дунаю затопить багато з цих островів. 

“Ці райони, швидше за все, є останніми місцями нересту кількох видів осетрових, а також оселедців. Для всіх цих видів це матиме вбивчий ефект, аж до Чорного моря”, – додав він.

Проте місцеві жителі, схоже, з ентузіазмом ставляться до гідроелектростанцій, попри те, що визнають їхній вплив на навколишнє середовище. 

“Цей проєкт забезпечить зарплати та податки для місцевих бюджетів, і це було б дивовижно”, – сказала Анджела Добре, жителька Турну-Мегуреле, яка керує некомерційною організацією з місцевого розвитку.

Військовий пес отримав статус героя у Колумбії після того, як виявив вибухівку, закладену бойовиками, котра здетонувала під час військової операції. За даними армії, дії чотирилапого охоронця врятували десятки військових та цивільних.

На Трафальгарській площі у Лондоні презентували відновлену мозаїку української художниці Алли Горської. Артоб’єкт став символом пам’яті, гідності та боротьби за право повернутися додому. У заході взяли участь британській підприємець, засновник Virgin Group Річард Бренсон та український боксер, чемпіон світу за версіями WBA, WBO та IBF, Олександр Усик.

Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.

14 липня КП “Київський метрополітен” розпочав громадське обговорення можливих змін до правил перевезення тварин у підземці. Зокрема, мова про нові умови проїзду собак.

Китайський університет Dalian Polytechnic вигнав студентку за “недоречні контакти з іноземцем” та “підрив національної гідності” після того, як у мережі зʼявилися відео з нею та українським кіберспортсменом Данилом Тесленком (Zeus).