Британія і Франція готують план миру для США: представлять протягом «днів»

Джерело: Reuters

Велика Британія та Франція спільно “удосконалюють план миру”, аби представити його на розгляд США, як уточнюється, протягом “днів, а не тижнів”.

Нещодавно з’явилася інформація, що лідери Франції, Британії та України можуть вирушити до США для подальших переговорів щодо миру, однак згодом пресслужба президента Емманюеля Макрона уточнила, що візит не розглядається “найближчим часом”.

Нині ж дипломати повідомили агентству, що Париж та Лондон прагнуть доопрацювати план миру з Україною, щоб представити його США.

Британія та Франція мають намір погодити план протягом “днів”, а не тижнів, перед тим як, ймовірно, представити угоду у Вашингтоні.

Макрон і прем’єр-міністр сер Кір Стаммер провели кілька телефонних розмов з Дональдом Трампом і Володимиром Зеленським протягом кількох днів.

Ми працюємо над створенням цього плану протягом кількох днів, а не тижнів, — зауважив один із високопосадовців Європи.

Інший дипломат зазначив, що мета полягає у тому, щоб “все було на своїх місцях”, зокрема, аби поліпшити відносини між Вашингтоном і Києвом, а також донести до адміністрації Трампа, що Росія є агресором.

Деталі плану наразі оприлюднюють.

Раніше Емманюель Макрон заявив, що Лондон й Париж пропонують встановити в Україні перемир’я на один місяць зокрема із забороною ударів по енергетичній інфраструктурі.

Своєю чергою, президент Чехії Петер Павел наголосив на необхідності сформувати “широку коаліцію” країн-союзниць з метою підтримки “справедливого миру в Україні”. Павел акцентував, що “мир” на умовах агресора є капітуляцією.

Тоді як Кір Стармер заявив, що Велика Британія та Франція працюватимуть спільно з Україною, щоб представити мирний план США. За словами прем’єра, після обговорень із Зеленським, Трампом і Макроном досягнуто домовленості про те, що Велика Британія разом із Францією та, “можливо, одним або двома іншими” країнами працюватимуть з Києвом, щоб зупинити війну. Далі цей мирний план представлять США.

Також Стармер заявив, що США мають надати гарантії безпеки у разі, якщо Європа погодиться розпочати в Україні миротворчу операцію. Він зазначив, що вважає своїм завданням виступити мостом між президентами України та США. При цьому глава британського уряду додав, що не вважає поведінку Зеленського у Вашингтоні неправильною. На думку Стармер, Дональд Трамп хоче бачити міцний мир в Україні, попри його риторику та ставлення до Зеленського.

7 квітня Папа Римський Франциск відправив до України кардинала Конрада Краєвського, аби він доправив чотири карети швидкої допомоги, оснащені всім необхідним для порятунку життів на лінії фронту.

7 квітня Україна ініціювала термінове засідання Ради Безпеки ООН та спеціальне засідання Постійної ради ОБСЄ через російський ракетний удар по Кривому Рогу. Засідання відбудуться 8 квітня.

Президент Дональд Трамп заявив, що “не в захваті” від російських обстрілів України, оскільки США намагаються виступити посередником у врегулюванні війну між двома країнами.

7 квітня президент Володимир Зеленський призначив колишнього генерального прокурора Андрія Костіна послом України у Нідерландах, а також представником при Організації із заборони хімічної зброї. Раніше глава держави наполягав, що посадовець має понести “політичну відповідальність” після викриття з інвалідностями прокурорів.

Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Мін’юсту про стягнення в дохід України продукції та сировини, якими володів підсанкційний російський олігарх Олег Дерипаска.