CNN: Очікується, що Україна буде основною темою виступу Байдена перед Генеральною Асамблеєю ООН
Джерело: CNN
Білий дім відкидає занепокоєння щодо того, що Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй цього року не зробить політичного удару, а президент США Джо Байден має намір виступити 19 вересня з промовою, у якій фігуруватиме тема України.
Виступаючи на 78-й Генеральній асамблеї ООН, Байден “розповість світові про кроки, які він і його адміністрація зробили для співпраці з іншими для розв’язання світових проблем”, зазначило джерело.
Очікується, що Байден також торкнеться “значних успіхів у зовнішній політиці” свого президентства, зробивши презентацію ролі США у світі напередодні президентської кампанії 2024 року. Оскільки глава США бажає перейти на другий термін, світові лідери відчувають деяку стурбованість щодо того, як ця роль може виглядати після виборів наступного року.
Щорічні переговори в ООН уже другий рік проходять на тлі війни РФ проти України, і конфлікт залишатиметься в центрі уваги лідерів.
У цьому році уваги лідерів вимагають також країни “глобального півдня”. Багато хто зі скептицизмом спостерігав за тим, як Захід привертає увагу та фінансує Україну, тоді як їхні кризи залишаються непоміченими.
Вже 20 вересня Байден зустрінеться з президентом Бразилії Лулою да Сілвою, щоб обговорити робочі питання та прем’єр-міністром Ізраїлю Беньяміном Нетаньяху.
За словами високопосадовця адміністрацій глави США, Байден і Нетаньяху “обговорять низку двосторонніх і регіональних питань, зосереджених на спільних демократичних цінностях двох країн і баченні більш стабільного, процвітаючого та інтегрованого регіону, а також порівняють зауваження щодо ефективної протидії і стримування Ірану”.
21 вересня Байден зустрінеться з президентом Володимиром Зеленським у Білому домі перед тим, як глава України зустрінеться з членами Конгресу США на Капітолійському пагорбі.
Офіційні особи заявили, що під час свого виступу президент США намагатиметься збалансувати зобов’язання Сполучених Штатів стосовно України з іншими нагальними глобальними проблемами.
Коли нас звинувачують у зосередженні занадто великої уваги на Україні, – зазначив Томас-Грінфілд, – важливо, щоб США могли показати, що можуть мати справу з Україною, а також з рештою світу одночасно.
За словами високопосадовця, Україна “займе важливе місце” у виступах Байдена, але президент “також обговорить багато інших речей, які стоять на порядку денному”.
- 10 серпня президент США Джо Байден закликав Конгрес виділити ще 24 млрд доларів для допомоги Україні.
- 6 вересня Державний секретар США Ентоні Блінкен під час анонсованого візиту до Києва оголосив про новий пакет допомоги Україні на понад один мільярд доларів.
- В адміністрації Байдена “тихо” обговорюють можливість надати Україні ракети ATACMS.
- У Києві Блінкен відзначив “хороший прогрес”, якого Україна досягла у своєму контрнаступі.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.