CREA: З початку повномасштабної війни РФ заробила €549 ​​млрд від експорту викопного палива

Джерело: дані проєкту Russia Fossil Tracker під керівництвом CREA

З початку повномасштабного вторгнення в Україну, попри введені за це західні санкції, Росія отримала 549 ​​мільярдів євро доходу від експорту викопного палива.

Водночас країни Європейського Союзу закупили російських енергоносіїв на понад 180 млрд євро.

Джерело: russiafossiltracker

Дані проєкту свідчать, що імпорт російського викопного палива до Європейського Союзу неухильно скорочується з кінця березня, зменшившись більш ніж удвічі у грошовому вираженні проти показників до вторгнення. І попри те, що ЄС залишається найбільшим імпортером російського викопного палива, зараз він лише незначно перевершує Китай.

Джерело: russiafossiltracker

Зазначається, що нафта (включно з сирою нафтою та нафтопродуктами) і викопний газ (поставки газу по трубопроводах або СПГ) становлять переважну більшість цього доходу.

Джерело: russiafossiltracker

Читайте також: ЄС планує зробити довгострокові спільні закупівлі неросійського газу — Bloomberg

Довідка. Russia Fossil Tracker – це проєкт під керівництвом CREA, спрямований на те, щоб висвітлити деталі експорту енергії з Росії та те, як змінюється потік після вторгнення в Україну.

Засновник Monobank Олег Гороховський у своєму Telegram-калані ОГо! в контексті сплати податків моделями OnlyFans дозволив собі масний жарт про “заднє число”, підкресливши його смайлом, який підморгує – аби в читачів точно не лишилося запитань щодо етичної сторони його допису. 

Прокуратура Києва подала позов до суду, вимагаючи скасувати договір на будівництво Подільського мосту через порушення під час тендеру та зростання вартості проєкту. Ціна договору за шість років зросла вдвічі – до 8,7 млрд гривень і продовжує зростати.

На війні в Україні, розв’язаній РФ, загинула українська письменниця і волонтерка Євгенія Духопельнікова.

Міністерство оборони кодифікувало і допустило до постачання універсальний наземний роботизований комплекс CRAB-LS українського виробництва. 

Європейські країни нині проводять детальні переговори стосовно відправлення військового контингенту до України у разі припинення чи замороження війни з Росією. За словами співрозмовників агентства, мінімальна чисельність такої місії оцінюється у 40 тисяч військових. Разом з тим, панує думка, що для захисту України від повторення російської агресії потрібно 100 тисяч військових, підтвердив представник європейських служб безпеки.