Данілов вважає, що на борту Іл-76, який впав у Росії, не було українських полонених
Джерело: інтерв’ю Олексія Данілова для “Бабель”
Секретар РНБО Олексій Данілов вважає, що на борту Іл-76, який впав над Бєлгородською областю РФ, не було українських полонених. Водночас він не впевнений, чи живі ті полонені, яких РФ називає загиблими внаслідок падіння літака.
За словами Данілова, він точно впевнений, що на борту російського Іл-76 під час падіння не було українських полонених.
“Кажу це на основі того досвіду, який у нас був після Тегерану, і на основі того, що відбувалося далі. Якби це дійсно сталося, то кількість біологічного матеріалу, те, що називається, скажімо так, загиблі, було б в значній кількості”, — наголосив Данілов.
За його словами, якби твердження Росії про полонених на борту були правдивими, то РФ обов’язково скористалась цим та зробила відповідні сюжети для телекартинки.
“Якби це відбувалося, то, повірте, Лавров би в ООН так репетував, і вони б усе це показували. Їм нема чого показати, бо якби це сталося насправді, то була б зовсім інша картинка”, — сказав секретар РНБО.
Він додав, що у сучасному світі нічого приховати неможливо, а тому варто дочекатись, що буде далі.
Крім цього, Данілов наголосив, що Україна не має достатньо інформації щодо того, чи живі зараз полонені, яких мали обміняти того дня.
ДОВІДКА: вдень 24 січня над Бєлгородською областю РФ впав військовий літак Іл-76. РосЗМІ фактично одразу повідомили, що на борту перебувало понад 60 осіб, і всі загинули.
Трохи згодом офіційні особи РФ заявили, що 24 січня мав відбутись обмін військовополоненими і на борту, який впав, нібито перевозили тих, кого повинні були повернути.
В українській розвідці підтвердили підготовку обміну військовополоненими. Водночас підтвердити інформацію про те, що на борту Іл-76 були полонені, українська сторона не підтверджує. Зазначається, що всі дані щодо цього перевіряються українськими спецслужбами.
Зреагував на падіння Іл-76 і президент України Володимир Зеленський.
У США, коментуючи падіння російського літака заявили, що роблять все можливе, аби дізнатись деталі інциденту, і поки що не можуть підтвердити, що на борту були військовополонені українці.
Український омбудсмен Дмитро Лубінець та представники Головного управління розвідки Міноборони України також заявили, що не бачать ознак того, що на борту Іл-76 була велика кількість осіб.
В ООН заявили, що не мають змоги перевірити достовірність заяв Росії про те, що на борту літака Іл-76, який впав у Бєлгородській області РФ 24 січня, були українські військовополонені.
- Представник ГУР МОУ Андрій Юсов повідомив, що з боку Росії досі не надходило повідомлень про повернення тіл військовополонених українців, які нібито загинули внаслідок падіння Іл-26 над Бєлгородщиною 24 січня.
- Аналітики ISW зауважили, що Росія намагається використати авіакатастрофу Іл-76 над Бєлгородщиною, аби дестабілізувати ситуацію всередині України та підірвати підтримку Заходу.
- У мережі з’явилися супутникові знімки Planet Labs за 31 січня, на яких можна помітити місце падіння російського військово-транспортного літака Іл-76 у Бєлгородській області.
Троє суддів Міжнародного кримінального суду подали позов проти Дональда Трампа та його адміністрації через санкції, запроваджені проти них минулого року. Вони стверджують, що обмеження були незаконними й мали на меті покарати суддів за їхні рішення.
Канадсько-бельгійський електронний музикант Apashe оголосив про повернення до Києва з концертом 28 серпня. Артист заявив, що давно хотів знову виступити в Україні, а свій гонорар передасть фонду Children of Heroes.
“Рада миру” щодо Гази, створена за ініціативою Дональда Трампа, збереться 30 червня на Кіпрі, щоб обговорити подальшу стратегію. За словами посадовців, робота структури сповільнилася через війну з Іраном, проблеми з фінансуванням і невизначеність щодо її міжнародного статусу.
Міністр оборони Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що США наразі не вимагають від Тель-Авіва виведення військ із південного Лівану. Така заява пролунала на тлі переговорів у Вашингтоні, де Ліван наполягає на поверненні контролю над своїми південними територіями.
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна продовжує відповідати на російські атаки по містах і селах ударами по об’єктах, які забезпечують війну РФ. За його словами, українські сили вже уражають арсенали, виробництва, логістику, енергетичні й комунікаційні об’єкти ворога.