РФ не говорить про повернення тіл українців, які нібито загинули внаслідок падіння Іл-76

Джерело: Суспільне

Представник ГУР МОУ Андрій Юсов повідомив, що з боку Росії досі не надходило повідомлень про повернення тіл військовополонених українців, які нібито загинули внаслідок падіння Іл-26 над Бєлгородщиною 24 січня.

“Що там були наші полонені – це заява Росії, і поки що лише з їх слів ми можемо аналізувати. Наразі немає готовності до передачі тіл з того боку. Тим не менше, з нашого боку така робота триває”, – зазначив Юсов.

Він наголосив: якщо версія окупантів виявиться правдивою, то Україна робитиме все можливе, щоб “забрати наших захисників зі щитом чи на щиті”.

За його словами, є ймовірність того, що на борту літака були як боєприпаси, так і полонені, яких ворог використав як живий щит.

Водночас він додав, що і реакція Росії, і самі обставини падіння літака –  провокативні, оскільки режим тиші над Бєлгородською областю не оголошували і не повідомляли, що полонених перевозитимуть літаком.

“Враховуючи, що літак був завантажений на третину, за їх версією, то там могли бути й припаси, бо для цього цей літак переважно і використовувався. Там могли бути і боєприпаси, і люди – це могло бути як живий щит, тому це треба ретельно зʼясовувати. Робота в цьому напрямку триває”, – сказав Юсов.

ДОВІДКА: вдень 24 січня над Бєлгородською областю РФ впав військовий літак Іл-76. РосЗМІ фактично одразу повідомили, що на борту перебувало понад 60 осіб, і всі загинули.

Трохи згодом офіційні особи РФ заявили, що 24 січня мав відбутись обмін військовополоненими і на борту, який впав, нібито перевозили тих, кого повинні були повернути.

В українській розвідці підтвердили підготовку обміну військовополоненими. Водночас підтвердити інформацію про те, що на борту Іл-76 були полонені, українська сторона не підтверджує. Зазначається, що всі дані щодо цього перевіряються українськими спецслужбами.

Зреагував на падіння Іл-76 і президент України Володимир Зеленський.

“ГУР займається з’ясуванням долі всіх полонених. Служба безпеки України розслідує всі обставини. Я дав доручення міністру закордонних справ України поінформувати партнерів щодо наявних даних в України. Наша держава буде наполягати на міжнародному розслідуванні”, – наголосив він.

У США, коментуючи падіння російського літака заявили, що роблять все можливе, аби дізнатись деталі інциденту, і поки що не можуть підтвердити, що на борту були військовополонені українці.

Український омбудсмен Дмитро Лубінець та представники Головного управління розвідки Міноборони України також заявили, що не бачать ознак того, що на борту Іл-76 була велика кількість осіб.

В ООН заявили, що не мають змоги перевірити достовірність заяв Росії про те, що на борту літака Іл-76, який впав у Бєлгородській області РФ 24 січня, були українські військовополонені.

Кіберфахівці Служби безпеки викрили ще одну прихильницю рашизму, яка співпрацювала з російськими окупантами після захоплення Харківщини.

Станом на ранок 1 березня у Чорному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один корабель, носіїв крилатих ракет “Калібр” немає.

Синоптики дали кліматичну характеристику на березень 2024 року.

У ніч на 1 березня українські захисники знищили чотири ударні безпілотники типу “Shahed”, які намагалися атакувати Україну.

За даними ЗМІ вже у квітні в Україні відкриються магазини іспанського бренду Zara, які не працювали від початку повномасштабного вторгнення РФ.