Данія передасть Україні три тисячі слухових апаратів для військових, які втратили слух
Джерело: МОЗ України
Міністерка внутрішніх справ та охорони здоров’я Данії Софі Льоде анонсувала передачу Україні трьох тисяч слухових апаратів для військових, які втратили слух на війні.
Софі Льоде відвідала Україну з робочим візитом, під час якого разом з міністром охорони здоров’я України Віктором Ляшком підписали декларацію про наміри щодо зміцнення співробітництва у сфері охорони здоров’я.
У межах підписаної декларації про наміри передбачається обмін досвідом між медичними експертами, співпраця з неурядовими організаціями, зокрема з академічними установами, благодійними організаціями та інститутами громадянського суспільства, проведення тренінгів, семінарів та майстер-класів, участь у конференціях тощо.
Під час двосторонньої зустрічі міністерка внутрішніх справ та охорони здоров’я Данії Софі Льоде анонсувала передачу Україні 3000 слухових апаратів. Вони будуть спрямовані на підтримку українських військових, які, внаслідок отриманих на війні травм, втратили слух. Питання втрати слуху дуже актуалізувалося з початком повномасштабної війни, адже в таких умовах ризики – значно вищі через гучні вибухи та постріли.
Також міністри охорони здоров’я України та Данії відвідали Київську обласну дитячу лікарню. Керівниці Київської обласної дитячої лікарні та лікарні Марії Єлизавети у Копенгагені (Mary Elizabeth’s Hospital – Rigshospitalet for Children, Teens and Expecting Families) поділились досвідом співпраці, започаткованої в межах програми міжнародного медичного партнерства. Українські фахівці проходять стажування та переймають найкращий світовий досвід у колег із Данії. Особливу увагу приділено онкології, реабілітаційній допомозі, впровадженню протоколів за стандартами ЄС.
Так, данські фахівці, які працюють у сфері дитячої фізичної реабілітації, провели серію онлайн-тренінгів для спеціалістів Київської обласної дитячої лікарні та інших українських лікарень. Ведеться спільна робота щодо розвитку нових сучасних напрямів хірургічної допомоги, а саме: комбустіологія, ортопедія та травматологія, малоінвазивна хірургія.
Ще одна важлива тема – ментальне здоров’я. З моменту відкриття в дитячій лікарні відділення дитячої психіатрії вже проліковано понад 1000 маленьких пацієнтів з розладами психічного здоров’я. Розроблено проєкт Центру ментального здоров’я з урахуванням вимог інклюзивності.
Крім цього, лікарні налагоджують співпрацю задля покращення діагностики і лікування орфанних захворювань та удосконалення служби медсестринства. Проведено онлайн-конференцію щодо досвіду впровадження концепції розширення повноважень медичних сестер та братів.
- На виконання доручення президента України та керівника Офісу глави держави українська сторона розпочала детальні переговори з Данією щодо укладення двосторонніх безпекових зобов’язань.
- У середу, 24 січня, Данія оголосила про надання фінансової допомоги Україні у розмірі понад 12 мільйонів євро для розвитку кіберстійкості систем Збройних Сил і Міністерства оборони. Допомогу нададуть в межах ІТ-коаліції.
- Данія надасть Україні черговий пакет допомоги для відбудови Миколаєва на понад 21 мільйон доларів.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.
Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.
Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.