Дельфіни викидаються з Чорного моря: у ВМС повідомили наслідки аварії танкерів РФ

Джерело: Дмитро Плетенчук в етері телемарафону

Речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук заявив, що внаслідок затоплення російських танкерів у Чорному морі в місцях зимівлі дельфінів ссавці почали викидатися на чорноморське узбережжя.

Плетенчук зауважив, що росіяни і до цього доволі серйозно впливали на екосистему, флору та фауну.

Ми маємо катастрофічну ситуацію з Кінбурнським орнітологічним заповідником. Незрозуміла ситуація з “Асканією-Нова”, якщо брати виключно екологію. А нині ситуація ще гірша внаслідок техногенної катастрофи у Чорному морі. Вже є відео, які засвідчують те, що на узбережжя почали викидатися дельфіни, – повідомив речник ВМС.

Речник ВМС нагадав, що навіть росіяни, котрі беруть участь у ліквідації наслідків цієї катастрофи на узбережжі, нині скаржаться на свій фізичний стан.

Ми навіть до кінця не розуміємо, які ще наслідки цієї катастрофи на нас чекають, – пояснив Плетенчук.

Зауважимо, міжнародна екологічна організація Greenpeace попередила про можливість масштабної техногенної катастрофи у Чорному морі через розлив російських нафтопродуктів у Керченській протоці.

Тоді як влада РФ вважає розлив мазуту через аварію танкерів у Чорному морі “великою екологічною катастрофою”, однак, не планує запроваджувати режим надзвичайної ситуації федерального масштабу, заявив прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков.

Додамо, днями жителі Анапи записали відеозвернення до президента РФ Володимира Путіна з вимогою відправити “професійні ресурси” для ліквідації наслідків розливу нафтопродуктів після катастрофи російських танкерів у Чорному морі.

У зверненні наголосили, що до регіону відправили 5 тис. волонтерів та рятувальників, проте навіть 50 тис. осіб замало для лиха такого масштабу. Водночас первинні ліквідаційні роботи не можна затягувати на місяці, оскільки “отрути, що проникають, щомиті отруюють довкілля”. Жителі Анапи закликали залучити науково-дослідні інститути для нейтралізації отруйних речовин та ветеринарні служби для порятунку фауни регіону.

Також у зверненні мовиться про відсутність засобів захисту у волонтерів. Вони зазначили, що результати інтоксикації можуть виявитися як одразу, так і через невизначений період часу у вигляді незворотної шкоди здоров’ю, “зокрема до генетичних мутацій”.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.

Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї повідомив високопоставленому дипломату ЄС, що Китай не може прийняти поразки Росії у війні проти України, оскільки це дозволить США зосередитись виключно на Пекіні.

У четвер, 3 липня, Сили оборони України вдруге за тиждень успішно вдарили по командному пункту 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ. Також було уражено командний пункт 20-ї мотострілецької дивізії противника на тимчасово окупованій території Донецької області.

У п’ятницю, 4 липня, поблизу тимчасово окупованого селища Стрілкове на Херсонщині підірвався автомобіль Chevrolet Aveo. Внаслідок вибуху загинули троє військових із російського центру безпілотних систем “Барс-Сармат”.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.