Депутатка Європарламенту закликала Україну включити опозицію до виконавчих органів влади

Джерело: “Інтерфакс-Україна”

Депутатка Європейського парламенту та заступниця голови делегації Європарламенту в Комітеті парламентської асоціації ЄС-Україна Віола фон Крамон заявила, що Україні варто включити представників опозиції у виконавчі органи влади.

“Так, це те, що я вважаю необхідним. Думаю, нам слід було поставити це попередньою умовою на самому початку [надання Україні фінансової допомоги]”, – сказала вона.

Фон Крамон зазначила, що прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу через 24 години після нападу ХАМАС на Ізраїль створив військовий кабінет і подбав про те, щоб “залучити всіх і щоб усі говорили одним голосом”. Вона зазначила, що того ж “можна було очікувати від України”.

Депутатка заявила, що надалі цю умову можуть висунути союзники України під час надання подальшої фінансової допомоги. 

“Вважаю, потрібно зробити так, щоб усі учасники політичної арени отримували однакову увагу, однаковий доступ і однаковий фінансовий огляд. Так вони знатимуть, які гроші приходять і йдуть, і чому ухвалюються ті чи інші рішення. Я за те, щоб більшою мірою залучати опозицію до процесу ухвалення рішень на виконавчому рівні”, – пояснила вона.

Фон Крамон також прокоментувала випадки, коли нардепам відмовляли в підписанні відряджень за кордон. 

“Так, ми дуже добре про це обізнані і боремося за права моїх колег. Це ненормально. Але річ не тільки в опозиції. Цікаво, що після одного з голосувань із таким самим зверненням зіткнулися й ті люди, які не голосували за певний закон. Тож справа не тільки в опозиції. Насправді це використовується як політичний інструмент проти тих депутатів, які не йшли президентською лінією, і це проблема”, – наголосила вона.

Депутатка також сказала, що “було б справедливо”, якби Верховна Рада знову допустила журналістів висвітлювати свою роботу. Вона прокоментувала медіаландшафт в Україні й зазначила, що не підтримує роботу телемарафону “Єдині новини”.

“У цей марафон [телемарафон “Єдині новини”] вони фактично включили всіх журналістів і домоглися того, що плюралізм медіаландшафту практично зник. Ця єдність не відображає розмаїття політичного ландшафту, і це можна критикувати. Я критикую це. Але я б не сказала, що немає вільних і об’єктивних ЗМІ”, – сказала депутатка.

9 квітня голова КНР Сі Цзіньпін провів переговори з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном у Будапешті. Політики домовилися про “всеосяжне стратегічне партнерство” між двома країнами.

9 травня посол Британії в Україні Мартін Гарріс привітав колишнього Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного з призначенням на посаду посла України у Сполученому Королівстві Британії та Північної Ірландії.

У Центрі національного спротиву поінформували, що 8 травня глава РФ Володимир Путін затвердив основи держполітики в галузі історичної освіти. 

Міністр оборони Польщі Владислав Косиняк-Камиш запропонував побудувати лінію оборонних бункерів, траншей та ровів уздовж кордону з РФ та Білоруссю.

Оглядач німецького видання Бйорн Штрицель зауважив, що на Красній площі у Москві 9 травня, як і рік тому, взяв участь лише один танк — музейний Т-34/85 80-річної давнини. Тоді як ще у 2022 році на параді у Москві проїхали сучасні танки Т-90 і Т-14 “Армата”.