Держдума РФ проголосує за скасування ратифікації договору про заборону ядерних випробувань

Джерело: Reuters 

Державна дума РФ наступного тижня проголосує за відкликання Москвою ратифікації глобального договору, яким заборонено ядерні випробування.

Держдума заявила, що проведе перше читання законопроєкту наступного вівторка. Леонід Слуцький, голова думського комітету з міжнародних справ, сказав, що очікує, що ухвалення завершиться через два дні.

Слуцький додав, що всі 450 членів Думи виступлять авторами цього законопроєкту, що свідчить про те, що його одностайне схвалення гарантовано. За його словами, Росія повідомить про це Генерального секретаря ООН.

Росія ратифікувала Договір про всеосяжну заборону випробувань (ДВЗЯВ) у 2000 році; США підписали, але не ратифікували ДВЗЯВ, проте вони дотримуються мораторію на випробування ядерної зброї з 1992 року.

Заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков звинуватив Сполучені Штати у проведенні підготовки на своєму ядерному полігоні в Неваді.

Державний департамент відкинув його звинувачення як “тривожні зусилля Москви посилити ядерні ризики та підняти напруженість у контексті її незаконної війни в Україні”.

Раніше Сполучені Штати заявили, що їх “стурбувала” заява російського посла про те, що Москва скасує ратифікацію договору 1996 року, який забороняв випробування ядерної зброї.

У Держдепартаменті зазначили, що Росія не повинна “використовувати контроль над озброєннями та безвідповідальну ядерну риторику в невдалій спробі примусити інші держави”, та припустили, що план Росії відмовитися від ратифікації договору  спрямовано на тиск на США та інші країни, які підтримують Україну.

Повномасштабний наступ Росії на Україну обходиться російській армії дедалі більшою ціною. Вже зараз росіяни зазнали найбільших втрат із часів Другої світової війни.

Надвечір 14 травня стало відомо про склад офіційно затвердженої главою РФ Володимиром Путіним делегації РФ, котру направлять у Туреччину на переговори з Україною.

У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 128 бойових зіткнень.

Країни НАТО обговорюють нову ціль оборонних витрат — 5% валового внутрішнього продукту до 2032 року. Як повідомляють дипломатичні джерела, ініціативу мають розглянути міністри закордонних справ країн Альянсу на зустрічі 14–15 травня. Кінцевою метою є узгодження нових стандартів до саміту в Гаазі у червні.

Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва під час своєї зупинки у Москві 14 травня після візиту до Китаю не зустрівся з очільником Кремля Володимиром Путіним, як анонсував раніше.