Держсекретар США заявив, що Зеленський має просити вибачення після сварки з Трампом

Джерело: CNN

Держсекретар США Марко Рубіо вважає, що президент України Володимир Зеленський повинен просити вибачення за те, що його зустріч з американським лідером Дональдом Трампом у Білому домі завершилась перепалкою.

За словами Рубіо, Зеленський повинен “просити вибачення за те, що він перетворив цю справу у те фіаско, яким вона стала для нього”.

“Йому не потрібно було йти туди та ставати антагоністом. Коли ви починаєте говорити про це агресивно – а президент є людиною, яка укладає угоди, він укладав угоди все своє життя – ви не можете посадити людей за стіл перемовин. І тому ви починаєте розуміти, що, можливо, Зеленський не хоче мирної угоди. Він каже, що хоче, але, можливо, це не так”, – сказав він.

Держсекретар США також прокоментував слова сенатора-республіканця Ліндсі Грема, який зазвичай підтримує Україну, але після зустрічі Зеленського з Трампом закликав українського президента розглянути можливість відставки. За словами Рубіо, Трамп “не зайняв жодної позиції щодо цього питання”.

“Сьогодні він (Трамп) сказав: “Нехай повертається, коли буде готовий до миру”. Ось що він сказав”.

Щодо президента РФ Володимира Путіна то, за словами посадовця, позиція Трампа залишається “довіряй, але перевіряй”.

Рубіо також розкритикував те, яким тоном Зеленський спілкувався з віцепрезидентом США Джеймсом Ді Венсом. Саме після їхньої перепалки, вважає держсекретар, зустріч “зійшла з колії”.

Він додав, що Зеленський може повернутись до Білого дому, коли “буде готовий укласти мир та налаштований серйозно”.

Щодо ймовірної зустрічі Трампа, Зеленського та Путіна у межах мирних перемовин, то, за словами Рубіо, для цього моменту потрібно зробити велику роботу.

“Це складна війна, причини якої ідуть у минуле на кілька років, в ній багато всього потрібно продумати. З обох сторін було вкладено чимало зусиль”.

Марко Рубіо резюмував, що Трамп – єдиний лідер у світі, який “може мати хоча б шанс” припинити війну, і “ми повинні дати йому можливість спробувати це зробити”.

Що передувало?

28 лютого президент Володимир Зеленський прибув до США для підписання угоди про рідкісноземельні метали з Дональдом Трампом. Американський лідер зустрів Зеленського у Білому домі разом з віцепрезидентом США Джеймсом Ді Венсом.

Перед тим, як підписати угоду, президенти поспілкувались перед журналістами, але ця розмова завершилась сваркою. Далі почались закриті перемовини, які звершились тим, що Володимир Зеленський достроково покинув Білий дім без підписаної угоди.

Після цього Дональд Трамп повідомив, що Зеленський “неготовий до миру” та “виявив неповагу до США”.

Натомість після перепалки українського та американського президентів, на підтримку Володимира Зеленського висловились європейські лідери. Підтримали його і лідер Демократичної партії США у Сенаті.

Сам президент України після зустрічі подякував США за підтримку, але наголосив, що Україні потрібен справедливий та тривалий мир, і саме над цим працює влада.

Російські війська активізували бойові дії вздовж усієї лінії фронту. Про це повідомляють українські військові, свідчить зведення Генштабу та підтверджують коментарі військових для CNN. Хоча поки не зрозуміло, чи це початок масштабного весняного наступу, проте, масштаби бойових дій свідчать про намір Кремля продовжувати війну.

Український бойовий досвід у використанні німецького озброєння виявив перевагу простого озброєння над високотехнологічним, свідчить внутрішній звіт Бундесверу, з яким ознайомилися журналісти NDR, WDR та Süddeutsche Zeitung.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Російські підприємці брати Аркадій та Борис Ротенберги – автори та головні бенефіціари концепції “м’якої націоналізації” в Росії, яка почалася після виходу з країни іноземних компаній у зв’язку з початком повномасштабної війни проти України.