Держсекретар США заявив, що Зеленський має просити вибачення після сварки з Трампом

Джерело: CNN

Держсекретар США Марко Рубіо вважає, що президент України Володимир Зеленський повинен просити вибачення за те, що його зустріч з американським лідером Дональдом Трампом у Білому домі завершилась перепалкою.

За словами Рубіо, Зеленський повинен “просити вибачення за те, що він перетворив цю справу у те фіаско, яким вона стала для нього”.

“Йому не потрібно було йти туди та ставати антагоністом. Коли ви починаєте говорити про це агресивно – а президент є людиною, яка укладає угоди, він укладав угоди все своє життя – ви не можете посадити людей за стіл перемовин. І тому ви починаєте розуміти, що, можливо, Зеленський не хоче мирної угоди. Він каже, що хоче, але, можливо, це не так”, – сказав він.

Держсекретар США також прокоментував слова сенатора-республіканця Ліндсі Грема, який зазвичай підтримує Україну, але після зустрічі Зеленського з Трампом закликав українського президента розглянути можливість відставки. За словами Рубіо, Трамп “не зайняв жодної позиції щодо цього питання”.

“Сьогодні він (Трамп) сказав: “Нехай повертається, коли буде готовий до миру”. Ось що він сказав”.

Щодо президента РФ Володимира Путіна то, за словами посадовця, позиція Трампа залишається “довіряй, але перевіряй”.

Рубіо також розкритикував те, яким тоном Зеленський спілкувався з віцепрезидентом США Джеймсом Ді Венсом. Саме після їхньої перепалки, вважає держсекретар, зустріч “зійшла з колії”.

Він додав, що Зеленський може повернутись до Білого дому, коли “буде готовий укласти мир та налаштований серйозно”.

Щодо ймовірної зустрічі Трампа, Зеленського та Путіна у межах мирних перемовин, то, за словами Рубіо, для цього моменту потрібно зробити велику роботу.

“Це складна війна, причини якої ідуть у минуле на кілька років, в ній багато всього потрібно продумати. З обох сторін було вкладено чимало зусиль”.

Марко Рубіо резюмував, що Трамп – єдиний лідер у світі, який “може мати хоча б шанс” припинити війну, і “ми повинні дати йому можливість спробувати це зробити”.

Що передувало?

28 лютого президент Володимир Зеленський прибув до США для підписання угоди про рідкісноземельні метали з Дональдом Трампом. Американський лідер зустрів Зеленського у Білому домі разом з віцепрезидентом США Джеймсом Ді Венсом.

Перед тим, як підписати угоду, президенти поспілкувались перед журналістами, але ця розмова завершилась сваркою. Далі почались закриті перемовини, які звершились тим, що Володимир Зеленський достроково покинув Білий дім без підписаної угоди.

Після цього Дональд Трамп повідомив, що Зеленський “неготовий до миру” та “виявив неповагу до США”.

Натомість після перепалки українського та американського президентів, на підтримку Володимира Зеленського висловились європейські лідери. Підтримали його і лідер Демократичної партії США у Сенаті.

Сам президент України після зустрічі подякував США за підтримку, але наголосив, що Україні потрібен справедливий та тривалий мир, і саме над цим працює влада.

Посланець Сполучених Штатів у справах Сирії Томас Баррак заявив, що вірить у досяжність миру між Сирією та Ізраїлем, під час свого першого візиту до Дамаска 29 травня, високо оцінивши очолюваний ісламістами уряд та наголосивши на готовності до діалогу.

Адміністрація президента США Дональда Трампа на завершальній стадії скасувала контракт з компанією Moderna, що розробляла вакцини від пташиного грипу для людей.

Вчені вперше успішно застосували технологію CRISPR-Cas9 для редагування генів павуків. Дослідники з Німеччини розробили протокол мікроін’єкції CRISPR у тіло самок павуків виду Parasteatoda tepidariorum. Це дало змогу змінювати гени потомства — як для вивчення їх функцій, так і для створення нових елементів.

40-річний Ма Чао з Китаю потрапив до Книги рекордів Гіннеса, вирізьбивши на яєчній шкарлупі понад 1000 картин та візерунків.

Міністерство оборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотні авіаційні комплекси українського виробництва “Батон Оптик”, здатний маневрувати у складних погодних умовах.