Держсекретар США заявив, що Зеленський має просити вибачення після сварки з Трампом
Джерело: CNN
Держсекретар США Марко Рубіо вважає, що президент України Володимир Зеленський повинен просити вибачення за те, що його зустріч з американським лідером Дональдом Трампом у Білому домі завершилась перепалкою.
За словами Рубіо, Зеленський повинен “просити вибачення за те, що він перетворив цю справу у те фіаско, яким вона стала для нього”.
“Йому не потрібно було йти туди та ставати антагоністом. Коли ви починаєте говорити про це агресивно – а президент є людиною, яка укладає угоди, він укладав угоди все своє життя – ви не можете посадити людей за стіл перемовин. І тому ви починаєте розуміти, що, можливо, Зеленський не хоче мирної угоди. Він каже, що хоче, але, можливо, це не так”, – сказав він.
Держсекретар США також прокоментував слова сенатора-республіканця Ліндсі Грема, який зазвичай підтримує Україну, але після зустрічі Зеленського з Трампом закликав українського президента розглянути можливість відставки. За словами Рубіо, Трамп “не зайняв жодної позиції щодо цього питання”.
“Сьогодні він (Трамп) сказав: “Нехай повертається, коли буде готовий до миру”. Ось що він сказав”.
Щодо президента РФ Володимира Путіна то, за словами посадовця, позиція Трампа залишається “довіряй, але перевіряй”.
Рубіо також розкритикував те, яким тоном Зеленський спілкувався з віцепрезидентом США Джеймсом Ді Венсом. Саме після їхньої перепалки, вважає держсекретар, зустріч “зійшла з колії”.
Він додав, що Зеленський може повернутись до Білого дому, коли “буде готовий укласти мир та налаштований серйозно”.
Щодо ймовірної зустрічі Трампа, Зеленського та Путіна у межах мирних перемовин, то, за словами Рубіо, для цього моменту потрібно зробити велику роботу.
“Це складна війна, причини якої ідуть у минуле на кілька років, в ній багато всього потрібно продумати. З обох сторін було вкладено чимало зусиль”.
Марко Рубіо резюмував, що Трамп – єдиний лідер у світі, який “може мати хоча б шанс” припинити війну, і “ми повинні дати йому можливість спробувати це зробити”.
Що передувало?
28 лютого президент Володимир Зеленський прибув до США для підписання угоди про рідкісноземельні метали з Дональдом Трампом. Американський лідер зустрів Зеленського у Білому домі разом з віцепрезидентом США Джеймсом Ді Венсом.
Перед тим, як підписати угоду, президенти поспілкувались перед журналістами, але ця розмова завершилась сваркою. Далі почались закриті перемовини, які звершились тим, що Володимир Зеленський достроково покинув Білий дім без підписаної угоди.
Після цього Дональд Трамп повідомив, що Зеленський “неготовий до миру” та “виявив неповагу до США”.
Натомість після перепалки українського та американського президентів, на підтримку Володимира Зеленського висловились європейські лідери. Підтримали його і лідер Демократичної партії США у Сенаті.
Сам президент України після зустрічі подякував США за підтримку, але наголосив, що Україні потрібен справедливий та тривалий мир, і саме над цим працює влада.
- Адміністрація Дональда Трампа розглядає можливість припинення військової допомоги Україні у відповідь на висловлювання президента Володимира Зеленського, зроблені під час його візиту до Овального кабінету.
- Спецпредставник президента США Дональда Трампа з питань Росії та України, Кіт Келлог, порадив президенту України Володимиру Зеленському утриматися від зустрічі з Трампом в Овальному кабінеті, оскільки вважав, що “відносини потребують зміцнення”, за словами джерела, знайомого з деталями переговорів.
Посли G7 закликали Раду ухвалити законопроєкт №12374-д для зміцнення інституційної бази Агентства з розшуку і менеджменту активів.
Співробітників комунальних служб у Москві перевели на посилений режим роботи через загрозу атак українських безпілотників напередодні 9 травня. Зокрема працівникам держустанови “Жилищник” роздали біноклі та відправили чергувати на дахи будинків, аби стежити за повітряним простором.
Надвечір 7 травня російські війська обстріляли безпілотниками Черкащину. Внаслідок атаки постраждав чоловік, повідомив глава Черкаської ОВА Ігор Табурець.
Німецька компанія Uniper, котра до 2022 року була найбільшим імпортером російського газу у Німеччині, змогла домогтися стягнення частини компенсації з російського “Газпрому” за порушення контрактних зобов’язань.
У Москві та області російська влада обмежила мобільний зв’язок спільно з інтернетом з метою “реалізації безпеки”.