Девід Кемерон: «Усе це нагадує 1930-ті, де Путін грає роль Гітлера»
Джерело: Девід Кемерон в інтерв’ю для подкасту Power Play на Politico
Глава МЗС Великої Британії Девід Кемерон поділився своїми враженнями, що події сьогодення нагадують йому 1930-ті роки, перед початком Другої світової війни, однак, російський лідер Володимир Путін грає роль Гітлера.
Війна РФ проти України залишається для Кемерона “абсолютним пріоритетом”, наголосив він на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.
Це виклик для нашого покоління, – зазначив Кемерон. – Це все одно, що бути міністром закордонних справ чи лідером в Європі в 1930-х роках: ми не повинні заспокоювати Путіна. Ми повинні протистояти злу, яке представляє його вторгнення.
Зауваження колишнього прем’єр-міністра, а нині міністра МЗС Великої Британії прозвучали в той момент, коли Захід намагається забезпечити Україну високотехнологічною зброєю, щоб відбити повномасштабне вторгнення Росії, водночас готуючись до потенційного повернення до Білого дому скептика щодо НАТО Дональда Трампа.
Єдина річ, яку ми можемо зробити, – це продемонструвати протягом цього року, що Путін не перемагає, – заявив Кемерон.
Раніше Девід Кемерон закликав до необхідності “зосередитися на Україні”, попри кризу на Близькому Сході, і попередив, що глава РФ Володимир Путін “повернеться за новими країнами”, якщо його не зупинити.
Читайте також: Девід Камерон: «Путін вірить, що може перечекати свою війну в Україні. Він помиляється»
- США витратили на допомогу Україні менш як 3% воєнного бюджету, а ЗСУ вже знищили половину армії РФ – Ліндсі Грем.
- Сполучені Штати можуть дозволити собі допомогу своїм союзникам.
- Згідно з новим опитуванням Redfield & Wilton Strategies, третина американців підтримує відправку військ США на підтримку України у боротьбі проти росіян.
- 31 жовтня держсекретар Ентоні Блінкен та міністр оборони Ллойд Остін закликали законодавців США погодити спільний пакет підтримки для України та Ізраїлю на слуханнях у Конгресі.
- Білий дім 20 жовтня 2023 року попросив у Конгресу майже 106 мільярдів доларів для фінансування безпеки України, Ізраїлю та США.
- Велика Британія, Німеччина та Польща, — країни є найбільшими європейськими донорами України, – спільно зобов’язалися виділити більше, як США у відсотковому відношенні до ВВП.
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.