Дієтологиня розповіла про користь мигдалю в зимовому раціоні

Джерело: Health Shots

Експерти з харчування рекомендують додавати мигдаль до зимового раціону, адже він допомагає зігріти організм і забезпечує його важливими елементами.

Мигдаль відомий своїм багатим складом поживних речовин, які підтримують здоров’я мозку, серця, кісток і позитивно впливають на стан шкіри та волосся.

За словами дієтологині Варші Горі, мигдаль має 11 ключових переваг, які особливо цінні в холодну пору року.

Переваги вживання мигдалю взимку зумовлені його високою харчовою цінністю. Згідно з даними Міністерства сільського господарства США, 100 грамів мигдалю містять такі поживні речовини:

  • Білки: 21,4 г
  • Клітковина: 10,8 г
  • Кальцій: 254 мг
  • Магній: 258 мг
  • Фосфор: 503 мг
  • Калій: 733 мг
  • Цинк: 2,86 мг
  • Марганець: 2,15 мг
  • Вітамін B3: 3,77 мг

Чим корисний мигдаль для здоров’я у зимовий період?

  1. Підвищує імунітет
    За словами дієтологині Варші Горі, мигдаль є чудовим джерелом вітаміну Е антиоксиданту, який сприяє зміцненню імунної системи. Це відбувається завдяки нейтралізації вільних радикалів, що можуть ослабити імунітет. Окрім того, цинк та магній у складі мигдалю допомагають ще більше зміцнити захисні сили організму, забезпечуючи додатковий захист від сезонних хвороб.
  2. Забезпечує тепло тілу
    Однією з головних переваг вживання мигдалю взимку є його здатність забезпечувати тепло. Мигдаль є термогенним продуктом, тобто при перетравленні він виділяє тепло в організмі.
  3. Може покращити здоров’я серця
    Мигдаль може знизити рівень холестерину ліпопротеїдів низької щільності або ж поганого холестерину, що є фактором ризику серцево-судинних захворювань. “Вміст магнію в ньому додатково регулює артеріальний тиск, забезпечуючи здоров’я серця”, – каже дієтологиня Горі.
  4. Покращує здоров’я шкіри
    Одна з переваг вживання мигдалю взимку полягає в тому, що він покращує здоров’я шкіри. Збагачений вітаміном Е, що живить і зволожує шкіру зсередини, зменшуючи сухість і лущення.
  5. Підтримує здорове травлення
    Дієтичні волокна в мигдалі забезпечують м’якіше травлення, допомагають регулярній дефекації та запобігають запорам.
  6. Допомога в контролюванні ваги
    Мигдаль може допомогти в контролі ваги завдяки високому вмісту білка, корисних жирів і клітковини, що робить його ситним та допомагає не переїдати.
  7. Сприяє міцності кісток
    Мигдаль, багатий кальцієм, магнієм і фосфором, забезпечує життєво важливі поживні речовини для щільності та міцності кісток. Вони допомагають протидіяти наслідкам обмеженої фізичної активності, забезпечуючи міцність вашої скелетної системи”, – каже дієтологиня.
  8. Регулює рівень цукру в крові
    Мигдаль має низький глікемічний індекс, що робить його чудовим вибором для стабілізації рівня цукру в крові, каже експертка. Поєднання білка, клітковини та здорових жирів уповільнює вивільнення цукру в кров.
  9. Може зменшити запалення
    Мигдаль може допомогти зменшити запалення завдяки високому вмісту магнію, що корисно для людей з артритом або болями в суглобах, особливо в холодну погоду.
  10. Покращує роботу мозку
    Регулярне споживання мигдалю, багатого на рибофлавін (вітамін B2) та L-карнітин, покращує пам’ять і когнітивні функції.
  11. Підтримує здоров’я волосся
    Холодне повітря в зимові місяці може позбавити волосся вологи, зробивши його ламким і схильним до ламкості. “Мигдаль, багатий біотином і вітаміном Е, живить волосяні фолікули, сприяючи росту волосся і запобігаючи сухості, викликаної зимою”, – каже дієтологиня Варша Горі.

Суд Гельсінкі у Фінляндії постановив конфіскувати спідницю у жінки, яку визнали винною в замаху на крадіжку. Злочин, ймовірно, вчинили за допомогою цього предмету одягу.

Кількість жертв повені в американському штаті Техас зросла до щонайменше 129 осіб, ще 166 людей залишаються зниклими безвісти.

Президент Фінляндії Александр Стубб таємно взяв участь у змаганнях з тріатлону, використавши псевдонім.

У США лікарі за допомогою риб’ячої шкіри загоїли глибоку рану на шиї недоношеної Еліани Девос.

У Великій Британії відкликали понад 11 тисяч флаконів очних крапель Zaditen через проблеми на виробництві, що могло призвести до нестерильності препарату.