До 150 залучень на операції: у ДСНС розповіли про собак, які допомагають розчищати завали
Джерело: ДСНС
У Державній службі України з надзвичайних ситуацій розповіли про історії трьох собак, які допомагають рятувальникам. Однією з героїнь історії стала доберман Ханна, яка ще чотири роки тому долучилася до Павлоградського пошуково-рятувального загону “Антарєс”.
У службі розповіли, що Ханну понад 50 разів долучали до операцій. На її особистому рахунку десятки знайдених тіл. Ця собака є універсальною, бо її навчили шукати як живих людей в природному середовищі й техногенному завалі, так і загиблих.
“Не дивлячись на всі труднощі та постійні травми лап, вона віддано працює в пошукових місіях з ДСНС, військовими та поліцією”, — йдеться у повідомленні.
Наступним помічником став “Серьожа Сироєжкін” або Елтон породи вельш-коргі-пемброк. У ДСНС розповіли, що він також працює у “Павлоградському пошуково-рятувальному загоні “Антарєс”, але два роки.
“На рахунку цього коротколапого малюка більше 50 залучень по всій Україні. В складі загону “Антарєс” він активно допомагає ДСНС, поліції та військовими”, — заявили у ДСНС, додавши, що він також універсальний для виконання завдань.
Його навчили працювати на тяжких завалах, на місцях прильотів російських ракет, у задимленнях та під дуже гучні звуки.
Крім того, у 2022 році він і мав честь представляти нашу країну на чемпіонаті світу в Фінляндії, оскільки раніше займався кінологічним видом спорту — аджиліті.
Третьою героїнею з цього ж пошуково-рятувального кінологічного загону стала вівчарка малінуа Спаркі якій вже десять років, додали в ДСНС. Протягом свого життя вона допомагала ДСНС, поліції та військовим.
“На її особистому рахунку, лише з початку повномасштабного вторгнення, декілька врятованих життів та більш ніж 140 знайдених загиблих людей. Спаркі залучають на найскладніших завалах та в небезпечних ситуаціях”, — підкреслили рятувальники.
Також колеги називають з пошуку кличуть її “Професор”, “Баба Люба” та “Парторг”. Ще вона полюбляє, коли її називають Шпуня.
- Контужений лев, ведмідь з передової та крокодил — історії диких тварин з Центру порятунку.
Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.
За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.
Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші.
Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.
23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.