До США через Мексику прямують близько 8 тисяч мігрантів з Латинської Америки — BBC

Джерело: BBC та AP

Вісім тисяч мігрантів з країн Латинської Америки зібралися в Мексиці в колону і вирушили пішки до кордону зі Сполученими Штатами, повідомляє BBC.

Цей марш почався у неділю з міста Тапачула в південній частині Мексики, яке розташоване на кордоні з Гватемалою. У колоні близько 8 тисяч осіб різного віку, переважно з Венесуели, Куби та Мексики. Лідери колони несуть плакат з написом “Вихід із бідності”.

Учасники маршу звинувачують мексиканське імміграційне агентство в ігноруванні їхніх заяв на отримання статусу в Тапачулі.

За інформацією агентства AP, раніше мексиканська влада зазвичай чекала, коли учасники подібних маршів втомлюються, а потім пропонувала їм тимчасовий статус біженців. Однак багато хто використовує цей статус для продовження подорожі на північ, до США.

Фото: REUTERS

Незабаром до Мехіко має прибути державний секретар США Ентоні Блінкен. У Білому домі оголосили, що під час його візиту будуть обговорюватися питання “безпрецедентної нелегальної міграції” в Західній півкулі та шляхи вирішення проблем безпеки кордонів між двома країнами.

Президент Мексики Андрес Мануель Лопес Обрадор висловив готовність до співпраці зі США в питанні міграції.

Згідно з даними американської влади, тільки у вересні 2023 року американські прикордонні патрулі затримали понад 200 000 мігрантів, які нелегально перетнули мексикансько-американський кордон. За останні два роки загальна кількість затриманих на південному кордоні США перевищила два мільйони осіб.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте здійснить дводенний візит до Вашингтона, де зустрінеться з президентом США Дональдом Трампом, держсекретарем Марко Рубіо, міністром оборони Пітом Гегсетом, та членами Конгресу. 

Сербія віддана стратегічному партнерству зі США та має намір розвивати співпрацю з Вашингтоном у всіх сферах — від енергетики до штучного інтелекту, повідомив президент країни Александар Вучич за результатами зустрічі з представником Державного департаменту США з питань Європи Бренданом Ханраханом.

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.

Під час Саміту щодо майбутнього Нової Каледонії було підписано проект угоди, згідно з якою Франція закріпить у конституції новий статус архіпелагу, визнавши державою у своєму складі.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.