До телемарафону «Єдині новини» продовжує падати довіра українців — опитування

Джерело: результати опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС).

На початку лютого 2024 року, за даними опитування, 36% українців довіряють телемарафону “Єдині новини”, тоді як 47% виявили свою недовіру.

Початкова ідея телемарафону “Єдині новини” мала широку підтримку у 2022 році, однак з 2023 року зафіксовано стійкий спад довіри, і на початку лютого 2024 року вперше відмічається негативний баланс довіри й недовіри (тобто кількість тих, хто не довіряють, перевищує кількість довірливих).

Ще у грудні 2023 року 43% вірили телемарафону, але цей показник знизився до 36% на початку лютого 2024 року, тоді як 47% виявили недовіру.

За словами соціологів, ті, хто не вірить президентові Володимиру Зеленському, виявили значно більшу критичність до телемарафону, проте серед тих, хто довіряє Зеленському, 48% вірять телемарафону, а 33% – ні.

Читайте також: “Репортери без кордонів” закликали уряд України відмовитися від телемарафону “Єдині новини”

Мешканці заходу і центру країни виявилися трохи критичнішими до телемарафону, але загалом не більше 40% громадян виявили довіру до нього.

Опитування проведено методом телефонних інтерв’ю: з використанням комп’ютера опитано 1202 респондентів у всіх регіонах України. Формальна похибка не перевищувала 3,2% для показників, близьких до 50%.

Після нічної атаки Росії на Україну міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що тиск має бути спрямований на Москву, а не на Київ.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія нібито готова до укладення мирної угоди, і тепер, за його словами, черга за Україною.

Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.

Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.

З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.