Допомога США Україні залежатиме від наступника Маккарті – Reuters
Джерело: Reuters
Відставка спікера Палати представників США Кевіна Маккарті може свідчити про зміни у поглядах щодо допомоги Україні.
Як розповіли у виданні, наступний спікер може скасувати надання додаткової допомоги Україні до того, як пропозиція дійде до Палати представників.
Група “Республіканці за Україну” оцінила можливих кандидатів на посаду спікера за силою їхньої підтримки минулій допомозі Україні.
Ці рейтинги від A до F, які означають підтримку чи протидію попереднім законопроєктам, можуть вказувати на те, наскільки ймовірно, що кожен із них винесе допомогу Україні на голосування, якщо він стане спікером.
Так, республіканець Том Еммер отримав найвищу оцінку – “А”. Стів Скаліз, який вже давно вважається кандидатом на посаду спікера після Маккарті, отримав на один пункт нижче, “В”.
Своєю чергою, Метт Гаєц, який очолював кампанію зі повалення Маккарті, запевнив, що підтримає Скалізе. Сам Гаєц, голова юридичного комітету Палати представників Джим Джордан та Байрон Дональдс – усі отримали “F”.
Білий дім заявив у вівторок, що впевнений, що Сполучені Штати зрештою нададуть Україні більше допомоги незалежно від долі спікера Маккарті.
Зазначено, що Маккарті, який отримав оцінку B-мінус, на початку цього тижня спростував звинувачення Гаєца в тому, що він уклав “таємну угоду” з Байденом, яка дозволяє Палаті представників проголосувати за допомогу Україні.
- 1 жовтня президент США Джо Байден закликав республіканців у Палаті представників, зокрема спікера Кевіна Маккарті, дотримати своє слово щодо державного фінансування та допомоги Україні після того, як він підписав законопроєкт, який ледве допоміг уряду уникнути “шатдауну”.
- Спікер Палати представників, республіканець Кевін Маккарті попри свою попередню заяву наголосив, що у законопроєкті про фінансування Пентагону він залишить допомогу Україні. Мовиться про суму у 300 млн доларів.
- Вранці 3 жовтня президент США Джо Байден провів телефонну розмову з групою головних союзників Сполучених Штатів, оскільки майбутнє фінансування США для України залишається невизначеним.
Спецпредставник Трампа Стів Віткофф заявив, що очікує підписання угоди про доступ США до мінеральних ресурсів України цього тижня. Однак, за його словами, сторони повинні піти на певні поступки.
Перша віцепремʼєрка Юлія Свириденко повідомила, що вартість природних ресурсів на тимчасово окупованих територіях України вже перевищує 350 мільярдів доларів.
Лідери Європейського Союзу проведуть позачерговий саміт 6 березня, щоб обговорити ситуацію в Україні та зміцнення європейської оборони, повідомив голова Європейської ради Антоніу Кошта.
Біля колишньої в’язниці КДБ у Вільнюсі напередодні третіх роковин повномасштабного вторгнення росіян в Україну виставили три макети із зображеням ув’язненого лідера Росії Володимира Путіна.
Глава Офісу президента Андрій Єрмак заперечив раніше поширену у ЗМІ інформацію, що Україна нібито відмовлялася від укладання угоди про рідкісноземельні метали зі США. Нині тривають перемовини.