Допомога Україні від США більша ніж для будь-якої іншій країни – WP
Джерело: The Washington Post
США виділило Україні більше допомоги, ніж іншій країні світу. Загальний обсяг допомоги вже сягнув 66,2 млрд доларів.
Зокрема 43,1 млрд доларів — військова допомога, ще 20,5 млрд доларів скерували на економічку підтримку і 2,6 млрд доларів на гуманітарну. Крім того, число перевищило двосторонню підтримку інших союзників США. Найбільшими отримувачами є Ізраїль, Йорданія та Єгипет.
Експерти вважають, сума фактично є “інвестицією США в союзника”. Вони порівняли її з часами плану Маршалла — обсяг допомоги з поправкою на інфляцію становив близько 150 млрд доларів за три роки.
Загальна сума перевищила вартість Twitter ($44 млрд), космічного телескопа James Webb ($10 млрд) та витрати на план студентських позик адміністрації Байдена ($39 млрд).
Водночас йдеться, що інші країни виділяли на допомогу Україні набагато більший відсоток ВВП. Зокрема країни ЄС виділяють більшу частку свого ВВП, ніж США.
- Україна та США уклали домовленість про обмін технічною інформацією та співпрацю у сфері ядерної безпеки.
- 1 серпня оприлюднили інформацію про те, що США уклали угоди з Болгарією та Південною Кореєю з метою збільшення постачання 155-мм боєприпасів для України.
- 23 липня Держсекретар США Ентоні Блінкен запевнив, що Україна отримає винищувачі F-16, одначе, їхнє постачання займе кілька місяців.
- Адміністрація США готується оголосити наступного тижня про передачу нового пакета військової допомоги Україні.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.
У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.